Kripto paralarda toparlanma çabası zayıf kaldı

Kriptocat Haber Editörü
Kripto paralarda toparlanma çabası zayıf kaldı

Evvel Elon Musk’ın paylaşımları sonrasında da Çin’in finansal kuruluşlar için kripto para süreci yasağıyla birlikte düşen kripto para piyasaları perşembe günü zayıf bir toparlama uğraşı içerisinde.

Bitcoin, salı günü 30 bin dolara kadar geriledikten sonra reaksiyon alımlarıyla birlikte 40 bin dolara yükseldi. Ethereum da 2 bin dolara indikten sonra çarşamba günü 2 bin 640 dolar civarında bulunuyor.

Litecoin ise 150 dolara kadar çakıldıktan sonra tekrar toparlayarak 204 dolar civarında bulunurken XRP 1,15 dolar düzeyinden süreç görüyor. Bloomberg Galaxy Kripto Para Endeksi ise son iki günde yüzde 20’ye yakın paha kaybetti.

Kripto paralarda toparlanma çabası zayıf kaldı

Kripto paralarda son ralli nasıl başladı?

Coinbase’in rekor değerlemeyle halka arz edilmesi sonrasında 14 Nisan’da 64 bin dolara kadar ulaşan Bitcoin, sonraki 10 günde kademeli olarak 50 bin dolara kadar geri çekilmişti. Bitcoin’in dominansı da birebir devirde yüzde 54 civarında bulunurken Ethereum’un bayrağı devralmasıyla yüzde 40’a kadar gerilemişti.

Bitcoin’in bu düşüşle dar bir fiyat aralığına sıkışmasıyla bir arada Ethereum’un rallisi sürat kazanarak kripto parayı 4 bin doların üzerine taşımıştı. Mayıs ayı başında 2 bin 700 dolar civarında bulunan Ethereum, neredeyse yüzde 60 yükselişle 4 bin 379 dolar ile tepeyi görmüştü.

Kripto paralarda toparlanma çabası zayıf kaldı

Litecoin de Mayıs ayı başında 250 dolar civarında süreç görürken Ethereum rallisiyle bir arada 400 doların üzerini test etmişti. Litecoin bu son düşüşle bir arada 200 dolar kayıpla neredeyse yarı fiyatına inmiş oldu.

XRP ise Nisan ayında yüzde 200’den fazla yükselişle neredeyse 2 dolarlık bir fiyat ulaştıktan sonra 1,50 dolar civarında dar bir fiyat aralığına sıkışmıştı. Kripto para piyasalarındaki son düşüşle birlikte yüzde 45 bedel kaybeden XRP, 1,14 dolar düzeyinde bulunuyor.

Kripto paralarda toparlanma çabası zayıf kaldı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.