Kripto paralarda ‘Musk düşüşü’ bitti

Kriptocat Haber Editörü
Kripto paralarda ‘Musk düşüşü’ bitti

Kripto paralar, Elon Musk’ın tweetlerinin akabinde haftaya sert bir düşüşle başladıktan sonra salı günü yükseldi.

Bitcoin pazartesi günü 42 bin dolar düzeyine kadar geriledikten sonra tekrar yükselerek 45 bin 700 dolar civarında süreç görüyor. Ethereum ise 3 bin 200 dolara çekildikten sonra salı günü 3 bin 550 dolar civarında bulunuyor.

Bitcoin’in piyasa dominansı yüzde 40 civarında seyrederken Ethereum’un dominansı ise yüzde 19,60 düzeyinde.

Kripto paralarda 'Musk düşüşü' bitti

Litecoin geçen hafta 400 dolar sonunu geçtikten sonra pazartesi günü 300 doların altına kadar gerilemişti. Salı günü tekrar yükselişe geçen Litecoin, 307 dolardan süreç görüyor. XRP de pazartesi 1,35 dolara kadar geriledikten sonra salı günü 1,53 dolar civarında bulunuyor.

Bloomberg Galaxy Kripto Para Endeksi, 11 Mayıs’ta 3 bin 765 ile tüm vakitlerin doruğuna ulaştıktan sonra süratli bir düşüş kaydederek 3 bin 133 düzeyine geriledi.

Coinbase halka arz fiyatının altına indi

Kripto para piyasalarındaki düşüşle birlikte Coinbase payları de yüzde 248 dolardan günü kapatarak 250 dolarlık halka arz referans fiyatının altına indi.

Coinbase SEC’e yaptığı açıklamada kripto varlık fiyatlarına ne derece bağlı olduğunu vurgulayarak “Net gelirimiz kıymetli ölçüde kripto varlıkların fiyatlarına ve platformda gerçekleştirilen süreçlere dayalı” demişti.

Kripto paralarda 'Musk düşüşü' bitti

Musk satar mı, satmaz mı?

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda şirketin hiç Bitcoin satışı gerçekleştirmediğini söyledi.

Milyarder iş insanı daha evvel çevreci nedenlerle Bitcoin’i eleştirirken, son paylaşımında da Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri satabileceği istikametinde sinyaller vermişti.

Musk, Mr. Whale isimli bir twitter adresinden yapılan “Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın elinde tuttuğu Bitcoin’leri sattığını fark ettikleri vakit kendilerini tokatlayacaklar. Elon Musk’a yönelik nefret göz önüne alındığında, onu suçlamazdım…” paylaşımına “Kesinlikle” diye karşılık vermişti.

Musk, Twitter’da kripto para ünitesi konusundaki duruşunu eleştiren birkaç farklı kullanıcıya da reaksiyon gösterdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.