Kripto paralarda ikinci düşüş dalgası

Kriptocat Haber Editörü
Kripto paralarda ikinci düşüş dalgası

Elon Musk’ın açıklamalarıyla sert bir düşüş yaşadıktan sonra bir müddettir sakin seyreden kripto para piyasaları Çarşamba günü yine süratli bir düşüş yaşadı.

Bitcoin yüzde 10’dan fazla düşüşle 40 bin doların altına gerilerken Ethereum da yüzde 15’ten fazla düşüşle 3 bin doların altına çekildi. Litecoin yüzde 12,9 düşüşle 266 dolardan süreç görürken XRP yüzde 7 düşüşle 1,42 dolara düştü.

Bitcoin son 7 günde yüzde 31 kıymet kaybederken Ethereum yüzde 29,3 bedel kaybetti. Son 7 günde en fazla kıymet kaybeden kripto para yüzde 57 düşüşle Shiba olurken, en fazla yükselen kripto para ünitesi ise Matic oldu.

Coinbase halka arz fiyatının altına indi

Kripto para piyasalarındaki düşüşle bir arada Coinbase payları de yüzde 238 dolardan günü kapatarak 250 dolarlık halka arz referans fiyatının altına indi.

Coinbase SEC’e yaptığı açıklamada kripto varlık fiyatlarına ne derece bağlı olduğunu vurgulayarak “Net gelirimiz değerli ölçüde kripto varlıkların fiyatlarına ve platformda gerçekleştirilen süreçlere dayalı” demişti.

Bitcoin kritik düzeyin altında

Capital Advisors CEO’su Michael Purves, Bitcoin’in OCak ayında ralliye başladığı düzey olan 42 bin doların kıymetli olduğunu belirtmişti. Purves, Bitcoin fiyatının bu düzeyin altına inmesiyle daha fazla kaybın yaşanacağını ancak üzerinde kalırsa da dayanak bularak yeni bir ralliye başlayabileceğini söylemişti.

Blokzincir yüklü bir fon olan Amplify Transformational Veri Sharing ETF’ini takip eden SentimentTrader’dan Dean Christians ise 48 bin 750 dolar hududunu yakından takip edeceğinin altını çizerek “Eğer Bitcoin o düzeyin üzerine çıkmayı başaramazsa… Bir köşeye yazın” demişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.