Kripto paralara yeni düzenleme

Kriptocat Haber Editörü
Kripto paralara yeni düzenleme

Cumhurbaşkanlığı kararına nazaran, kripto para platformları, kabahat gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanının önlenmesi için alınan tedbirlerden yükümlü olacak.

Birebir Kararla, faizsiz konut sisteminde faaliyet gösteren tasarruf finansman şirketleri de bu tedbirlerin yükümlüsü oldu.

Kripto para platformları ile faizsiz konut şirketleri, kabahat gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanınin önlenmesi açısından bankalar, sigorta şirketleri, varlık idare şirketleri, ulusal piyango yönetimi, spor kulüpleri ve noterler ile tıpkı yükümlülükler altına girdi.

Kripto para platformları ile faizsiz konut şirketleri, belirli bir meblağın üstündeki her süreç sırasında detaylı kimlik tespiti yapacak.

Olağan dışı büyüklükteki süreçlerle makul hukuksal ve ekonomik maksadı bulunmayan süreçlere ozel dikkat gösterecek. Teknolojik risklere karşı önlem alacak.

Kripto para platformları ile faizsiz konut şirketleri, meblağ gözetmeksizin kuşkulu süreçleri hazine ve Maliye Bakanlığı’na bildirecek ve kamu kurumlarının istediği tüm evrakları vermek zorunda olacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.