Kripto Para Platformları, Hedge Fonları ve Varlık Yönetimi Şirketlerinin Dün Yaşanan Büyük Düşüşte Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Söylüyor

Kriptocat Haber Editörü
Kripto Para Platformları, Hedge Fonları ve Varlık Yönetimi Şirketlerinin Dün Yaşanan Büyük Düşüşte Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Söylüyor

Dün yaşanan büyük piyasa düşüşü sırasında kimi kurumların Bitcoin satın aldığı aktarıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çarşamba günü öğlenden sonra, Bitcoin %20’nin üzerinde büyük bir geri çekilme yaşadı. Önder para ünitesi, düşüş sırasında birçok kıymetli dayanağı kırarak 30.000 doları gördü. Akabinde Bitcoin fiyatı, birkaç saat içinde büyük bir toparlanma yaşayarak yine 40.000 doların üzerine çıktı.

Kelam konusu düşüş sırasında, kripto para alım satım platformları birtakım hedge fonu ve varlık idaresi şirketlerinin Bitcoin satın aldığını belirtti. Kripto para alım satım platformu FalconX’in kurumsal satış lideri Aya Kantorovich bahis hakkında şu sözleri kullandı:

”TradFi varlık yöneticileri bizden satın alıyor. Artık telaşlı değiliz!”

Bir başka kripto para alım satım satım platformu olan Genesis Küresel Trading de misal formda büyük fonların 35.000 dolar düzeyinde alım yapmaya başladığını söyledi. 

Düşüşün Nedeni

Şirkete nazaran düşüş, türev platformlarındaki likidasyonlardan kaynaklandı. Bitcoin fiyatında büyük bir düşüşe neden olan bu likidasyonlar ise süratle satın alındı. Bununla birlikte, birtakım türev trader’larının ağır bir halde short gamma konumu almasının da piyasadaki satışları artırdığı bildirildi. 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.