Kripto Para Dolandırıcılığı: 62 Kişi Adliyeye Sevkedildi!

Kriptocat Haber Editörü
Kripto Para Dolandırıcılığı: 62 Kişi Adliyeye Sevkedildi!

Yerli Bitcoin ve kripto para borsası Thodex’e yönelik soruşturmalar devam ediyor. Tarihi kripto dolandırıcılığında bugün önemli bir gelişme yaşandı. Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçması sonrası ortaya çıkan kripto para dolandırıcılığı operasyonunda gözaltına alınan 70 kişiden 62’si adliyeye sevk edildi.

Thodex’teki kipto para dolandırıcılığı kapsamında 62 kişi adliyeye sevkedildi!

Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası olarak bilinen olayda yeni gelişmeler yaşanıyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarlık kripto para ile yurtdışına kaçmasının ardından başlatılan soruşturmada 70 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden 62’si bu sabah adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden polis otobüsleriyle çıkarılarak Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne götürüldü. 8 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Kripto Para Dolandırıcılığı: 62 Kişi Adliyeye Sevkedildi!

Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolar değerindeki kripto parayla yurt dışına kaçtığı iddiası üzerine başlatılan soruşturmada, Özer’in ağabeyi ve kız kardeşi dahil 70 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında şirketin bilgi teknolojilerinden sorumlu müdürü ile müşteri hizmetleri müdürünün de olduğu öğrenildi. Firmanın muhasebe müdürünün ise aranan kişiler arasında olduğu belirtildi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.