Kraken CEO’su Ucuz Bitcoin (BTC) Alma Konusunda Kararlı

Kriptocat Haber Editörü
Kraken CEO’su Ucuz Bitcoin (BTC) Alma Konusunda Kararlı

4 Haziran Cuma günü, kripto borsası Kraken’in kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powell, Bitcoin (BTC) hakkındaki en son kanılarını paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yorumlar, Kraken’in “kripto para bölümüne yeni girenler için yeni bir taşınabilir uygulama” yayınlamasından bir gün sonra Emily Chang ile “Bloomberg Technology” bahisli bir röportaj sırasında yapıldı. Kraken CEO’su ABD’de kripto paralara bakış açısının nasıl olduğu istikametindeki soruya şu halde yanıt verdi:

“Açıkçası, şu anda çok sıcak bir pazar ve Amerika Birleşik Devletleri çok büyük bir pazar. Sonunda pazara bir perakende eser sunacağımız için sahiden heyecanlıyız. Profesyonel uygulamamız bir müddettir mevcuttu, fakat bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki paketi bizim için nitekim tamamlıyor. İnsanların direkt banka hesaplarından satın almalarına ve direkt banka hesaplarına satış yapmalarına imkan tanıyor. Bu beşerler için büyük bir kolaylık.”

“Böbreklerimi Nasıl Satacağımı Araştırıyorum”

Chang ayrıyeten Powell’a Bitcoin için yıl sonu için yaptığı fiyat varsayımını sordu. Powell, esprili bir lisan kullanarak soruyu şöyle yanıtladı:

“Bunun gerisindeyim. Biliyorsun, pek çok insan tabandan satın alıyor. Şahsen, bu noktada böbreklerimi nasıl satacağımı araştırıyorum. Lakin maalesef yasa dışı olduğu ortaya çıktı. Yeniden de biliyorsunuz beşerler bu düzeylerde Bitcoin satın almak için makarna diyetlerine girmeye dahi hazırlanıyor.”

Powell, kripto para kesiminin bir sürat treni olduğunu ve bunun başa çıkabilenlerin kazanacağını da tabir etti. Chang daha sonra Powell’a insanların sahip oldukları her şeyi Bitcoin’e yatırmalarının makul olup olmadığını sordu. Kraken CEO’su bu soruyu şöyle yanıtladı:

“Kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın. Kiranızı Bitcoin’e yatırıp, kendinizle kumar oynamayın. Yani bu yatırımı nitekim düşünebilmeniz ve beş ila on yıl bekletmeniz gerekiyor. Beşerler mutlaka kaybetmeyi göze alabileceklerinden daha fazla bahse girmemelidir. Uzun vadede mutlaka kusursuz bir yatırım benim açımdan. Fakat kısa vadede riskli. Portföyümün yüzde yüzünü katiyen Bitcoin’e yatırmazdım ya da kira paramı Bitcoin’e yatırmazdım.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.