Kraken Cardano Staking’i Başlattı! “2 Dolar Kırılacak”

Kriptocat Haber Editörü
Kraken Cardano Staking’i Başlattı! “2 Dolar Kırılacak”

Cardano (ADA) fiyatı uyandı. 7 günlük grafikte %30’luk bir ralli ile 1.30 ve 1.40 dolar civarındaki konsolidasyonun ardından ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Uzmanlara göre, gelecekteki direnci ezmeye devam edebilir.

İki gün önce kripto para borsası Kraken, Cardano’nun ağının güvenliğini sağlamaya yardımcı olan kullanıcılar için %4 ve %6’ya varan ödüllerle ADA staking’ini başlattığını duyurdu. Ödülleri kazanmak için kullanıcıların spot cüzdanlarına para yatırmaları gerekir. Kraken’a bu yatırımı gerçekleştirmek için ek ücret olmaksızın minimum 1 ADA şartı bulunuyor. Daha sonra fonlar Kraken’ın stake cüzdanına taşınıyor ve parayı stake ediliyor.

Kullanıcıların Pro, Intermeadiate veya Starter hesapları bulunuyorsa; her hafta stake etme ödülleri alacaklar. Ödülleri geri çekmek için minimum 2 ADA şartı bulunuyor.

Trader: Yaklaşan Cardano güncellemeleri yukarı yönlü potansiyele işaret edebilir

Anonim trader EljaBoom, ADA’nın büyük direnç bölgelerinde bir patlama başlattığına inanıyor. ADA’nın 1.55 doları tutması durumunda trader, bir sonraki fiyat hedefinin 2.3 dolar civarında olmasını bekliyor. EljaBoom, şunları söyledi:

Bu nokta aşıldıktan sonra ADA’nın 2.3 dolarlık bölgeyi test etmesini bekliyorum! Alonzo Testnet’i ve Adapay sürümü geliyor. ADA’nız varsa, sahip olduğu potansiyeli bilirsiniz.

Cardano ekosisteminde çok sayıda duyuru, ortaklık ve heyecan oluştu. EljaBoom ve diğer birçok yatırımcıya göre önümüzdeki aylarda Cardano’nun DeFi özelliklerini bünyesine katması, fiyatı bilinmeyen bölgelere itmeye devam edebilir.

Bu sırada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Cardano; Afrika’da Etiyopya ve bölgedeki diğer hükümetlerle anlaşmalar gerçekleştirerek kitlesel bir şekilde benimsenme aşamasına geçti. Yaklaşık 5 milyon öğrenci, özelleştirilmiş eğitime erişim sağlamak, akademik kayıtlara her zaman erişmek ve bunların blockchain’de korunmasını sağlamak için Atala PRISM çözümünü kullanacak.

Zamanla yerel yönetim kaynakları izlemek ve bunları daha verimli bir şekilde tahsis etmek için bu entegrasyonu kullanacak. Cardano’nun mucidi ve Input-Output Global CEO’su Charles Hoskinson, platformun önümüzdeki yıllardaki potansiyeli hakkında çıkarılan yol haritası üzerine şunları söyledi:

Önümüzdeki 24 ila 36 ay boyunca tüm kıtada çok hızlı bir şekilde ölçekleneceğiz. Bu, birçok yeni sınıfın oluşması anlamına gelir. Yeni girişimler demektir. Yeni ilişkilerin oluşacağı ve ayrıca yeteneğimizin geliştirilebileceğini gösterir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.