Korkutan Öngörü: Bu Altcoin’ler Ethereum İçin Gerçek Bir Tehdit!

Kriptocat Haber Editörü
Korkutan Öngörü: Bu Altcoin’ler Ethereum İçin Gerçek Bir Tehdit!

Türev likidite protokolü Synthetix’in kurucusu Kain Warwick, bir dizi yeni akıllı sözleşme odaklı Blockchain’in artık Ethereum için ciddi rakipler olduğuna inanıyor. UpOnly ile yaptığı bir röportajda Warwick, Ethereum’un gelişim hızının rakiplerin mücadeleye girmesine izin verdiğini söyledi. Kriptokoin.com olarak baktığımızda Warwick’e göre bu durum Ethereum için çok büyük olumsuzluklara işaret edebilir.

Korkutan Öngörü: Bu Altcoin’ler Ethereum İçin Gerçek Bir Tehdit!

Ethereum ve rakipleri

Kain Warwick Ethereum’un özellikle ETH2.0’ın gecikmesi nedeniyle kendisi için tehdit oluşturan rakiplerinin ortaya çıkmasına izin verdiğini düşünüyor. Topluluk olarak bu durumun ele alınması gerektiğini ifade eden Warwick, kripto para alanının bazı konuları ile ilgili olarak pragmatist yaklaşılması gerektiğine işaret ederek pratik çözümlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu vurguluyor. Mükemmel bir çözüm beklentisine girenlere yönelik olarak Warwick, bu konuda pragmatik olunamayacağına işaret ederek atılacak olan adımların mükemmelliği oluşturana adar bir hazırlık olacağını ifade ediyor. Gelecekteki insanların bu mükemmelliği sağlayacaklarını belirten Warwick, diğer taraftan, Arbitrum ve Polygon gibi ölçeklendirme çözümlerinin Solana (SOL) ve Binance Smart Chain (BSC) gibi blok zincirlere karşı rekabet gücünü artırdığına dikkat çekiyor. Bu noktada Warwick şu yorumu yapıyor:

Sanırım oraya geliyoruz. Arbitrum lansmana yaklaşıyor, elimizde Polygon var. Ethereum ekosisteminde çalışmaya başlayan bazı yeni projeler bulunuyor. Bunlar Solana ve BSC’nin değer teklifini dengeliyor. Ama şurası da bir gerçek ki yapacak daha çok işimiz var. Bunları daha önce yapmış olsaydık, muhtemelen bu kadar gevşeyecek bir şeyimiz olmayacaktı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.