Korkunç Bitcoin Tahmini: 120 Bin Dolardan Önce 10.000 Dolar Görülecek!

Kriptocat Haber Editörü
Korkunç Bitcoin Tahmini: 120 Bin Dolardan Önce 10.000 Dolar Görülecek!

Bitcoin fiyatı, son günlerde ciddi volatilite gördü. Fiyat 30.000 dolara kadar çöktükten sonra 40.000 doların üzerine sıçradı. Bu dalgalı piyasa ortamında, BTC’ye yönelik çeşitli tahminler var. InvestorsHub’dan Clem Chambers, Bitcoin’in alım satım modelinin “patlama, balon, çöküş” döngülerinden oluştuğunu söylüyor. Clem Chambers’e göre, şu anda bir düşüşün içindeyiz ve fiyatların nihayetinde yeni rekor seviyelere yükselmeden önce çok daha düşük olması muhtemel görünüyor. İşte Clem Chambers’ten Bitcoin tahmini…

Clem Chambers’ten Bitcoin tahmini: Bitcoin fiyatı önce çökecek sonra fırlayacak!

Bazı uzman ve analistlere göre, popüler kripto para birimi fiyatların 20.000 dolara kadar düştüğünü görebileceğimiz büyük bir düzeltmenin ortasında. Clem Chambers, Kitco News’ten David Lin’e, düşüşün ardından fiyatların durgun kaldığı bir dönem olan “kripto kışı”nın geleceğini söyledi. Clem Chambers konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kısa vadede, gerçekten düşüyorum. Ve sonra, uzun vadede gerçekten yükselişe geçiyorum. Bitcoin’in son on yıldaki grafiğine bakarsanız, patlama, kabarcık, düşüş, patlama, kabarcık, düşüş. Ve böylece, kısa vadede, bir baskın içindeyiz ve daha da aşağıya inecek. Ve sonra geçen seferki gibi bir kripto kışı olacak ve sonra patlama… Fiyat çatıdan geçecek, yine 2017’de olduğu gibi…

Korkunç Bitcoin Tahmini: 120 Bin Dolardan Önce 10.000 Dolar Görülecek!

Clem Chambers: Fiyat 10.000 – 20.000 dolara düşecek sonra 120.000 dolara çıkacak

Clem Chambers’e göre, fiyatlar tekrar yükselmeye hazır olduğunda, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 120.000 dolara bakıyor olabilir. Clem Chambers’e göre, Bitcoin’in dört yıllık boğa döngülerini gerçekten yönlendiren şey, halving olarak bilinen süreçtir. Clem Chambers önemli bir Bitcoin tahmini paylaşıyor ve konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu, madencilerin ödüllerinin yarıya düştüğü zamandır. Yani yeni kripto paraların arzı yarıya iner ve bu da fiyatı yükseltir. Şimdi fiyat yükseldiğinde, herkes FOMO alır ve birikir ve çatıdan geçer. Bir sonraki zirvede fiyat 120.000 dolara çıkacak. Ancak bu durum, fiyat 10.000 – 20.000 dolara geri döndükten sonra olacak.

Korkunç Bitcoin Tahmini: 120 Bin Dolardan Önce 10.000 Dolar Görülecek!

Bitcon’de 20.000 dolara düşüşü öngören sadece Clem Chambers değil!

Bitcoin (BTC)’de bazı önemli seviyeleri önceden haber veren analist Dave the Wave, bugün kripto para yatırımcılarını uyardı ve kritik bir Bitcoin tahmini paylaştı. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Dave the Wave’ye göre, lider kripto parayı daha fazla düşüş bekliyor. Analist, Bitcoin’in 25.966 dolarda destek bulmasını beklediğini de ekliyor. Fiyat bu seviyeyi kırarsa analist, bir sonraki kritik alan olarak 20.842 dolara işaret ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.