KFC Canada, Dogecoin (DOGE) ile Ödeme Kabul Edecek

Kriptocat Haber Editörü
KFC Canada, Dogecoin (DOGE) ile Ödeme Kabul Edecek

Kentucky Fried Chicken (KFC), Dogecoin (DOGE) ile ödeme alacağını duyurdu. Böylece KFC müşterilerinin ödeme seçenekleri ortasında dünyaca ünlü “meme token” de eklenmiş oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ünlü restoran zinciri, daha evvel de kripto paralar ile ilgilenmişti. Ocak 2018’de KFC Canada, BitPay aracılığıyla Bitcoin (BTC) ile satın alınabilecek bir “Bitcoin Kovası” reklamını yapmaya başladı. Lakin bu sadece süreksiz bir pazarlama öyküsüydü.

Dogecoin’in trader’lar tarafından benimsenmesi son vakitlerde epeyce artmış durumda. Dallas Mavericks, elektronik perakendecisi Newegg ve internet servis sağlayıcısı EasyDNS, Dogecoin’i benimseyen en son şirketler ortasında yer alıyor.

Dogecoin bugün Coingecko datalarına nazaran 0,686020 dolar düzeyine yükselerek, tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmayı başardı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.