Justin Sun, Elon Musk’ın Bitcoin’in (BTC) Karbon İzi Konusundaki Endişelerine Katılıyor

Kriptocat Haber Editörü
Justin Sun, Elon Musk’ın Bitcoin’in (BTC) Karbon İzi Konusundaki Endişelerine Katılıyor

Tron’un (TRX) kurucusu ve CEO’su Justin Sun, boğa piyasasının bu yılın Temmuz ve Ağustos aylarında tekrar başlayacağını öngördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Justin Sun, Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) madenciliğinin karbon izi telaşların katılıyor. Sun’a nazaran proof-of-work konsensüs algoritmasının birtakım kusurları olduğuna inanıyor ve insanları daha fazla yeşil güç kullanmaya çağırıyor.

Justin Sun, Elon Musk’a Takviye Verdi

Geçtiğimiz haftalarda Tesla’nın Bitcoin ödemelerini durdurması ve ardından Musk’ın yaptığı Bitcoin karbon izi açıklamaları, kripto para gündemine bomba üzere düşmüştü. Musk madencileri daha fazla yenilenebilir güç kullanmaya davet etmişti.

Tron CEO’su Justin Sun, bu telaşlara katıldığını tabir etti. Bloomberg ile yaptığı röportajda konuşan Sun, kripto para ünitesi sanayisinin kalıcı bir yeşil güç tahlili bulması gerektiğini belirtti. Sun, birçok madencinin halihazırda yenilenebilir güç kullandığına inanıyor. Fakat bu yeniden de kâfi olmayabilir.

Sun ayrıyeten Bitcoin’in kullandığı proof-of-work konsensüs algoritmasına kıyasla, proof-of-stake algoritmasının karbon izini %99’a kadar azalttığını tabir etti. Sun’a nazaran bu sebepten dolayı giderek daha fazla blockchain projesi proof-of-stake’e yöneliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.