JPMorgan’dan Şaşırtan Bitcoin ve Ethereum Açıklaması

Kriptocat Haber Editörü
JPMorgan’dan Şaşırtan Bitcoin ve Ethereum Açıklaması

JPMorgan, uzun vadede Bitcoin’i geride bırakması gerektiğini söyleyerek Ethereum’da yükseliş olacağını iddia etti.

Bitcoin’i Geride Bırakacak

Amerikan bankacılık devi J.P. Morgan, Ethereum’un uzun vadede Bitcoin’i “geride bırakması” gerektiğine inanıyor. Bankacılık devine göre Ethereum büyüyen kripto para piyasasının önemli bir payını ele geçirebilir. Bankacılık devi bu noktada şu vurguyu yapıyor:

Bitcoin (BTC), para biriminden çok bir kripto emtiasıdır ve bir değer deposu olarak altınla rekabet ederken, ETH, kripto-yerel ekonominin bel kemiğidir ve bu nedenle daha çok bir değişim aracı olarak işlev görür.

Bununla birlikte, Bitcoin’in, çeşitli projelerde kilitlenen toplam değerin yavaşlayan büyümesine bağlı olarak görünüşte zirveye çıkan merkezi olmayan finans patlamasını atlattığından da bahsediliyor.

Bitcoin’e Karşı Önemli Yükselişler

Bugün erken saatlerde Ethereum, bazı kazançlardan vazgeçmeden önce Bitstamp borsasında 2.735 dolara yükselen bir başka tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada, Bitcoin’in rallisi durdu ve bu durum şu anda birkaç yılın en düşük seviyelerinde duran daralan piyasa hakimiyetine dönüşüyor.

J.P. Morgan, bankanın vadeli işlemler piyasasında daha iyi likidite koşullarına atfettiği Bitcoin’e kıyasla, Ethereum’un spot piyasa derinliğinin yakın zamandaki bir satıştan daha hızlı toparlandığını iddia ediyor.

DeFi ve gelişen Ethereum ekonomisinin diğer bölümlerini, Ethereum ağındaki tokenlar için temel ana arka rüzgarlar olarak ayırıyor:

DeFi ve Ethereum tabanlı ekonominin diğer bileşenleri için devam eden büyüme ile birlikte, bu durum, Bitcoin’e karşı bazı teknik ancak bazen önemli yükseliş rüzgarları olduğunu gösteriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.