JPMorgan Uyardı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı Bu Seviyeler!

Kriptocat Haber Editörü
JPMorgan Uyardı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı Bu Seviyeler!

Görünüşe göre JPMorgan analistleri için Bitcoin (BTC) balonu patladı ve mevcut fiyat Bitcoin fiyatının gerçek değerini yansıtıyor. Bu yılın başlarında, JPMorgan analistleri BTC fiyat hedefini 130.000 dolar olarak güncellemişti. Bunun nedeni, Bitcoin’in toplam özel sektör yatırımını altınla eşleştirmek için bu hedef fiyata ulaşması gerektiğini düşünmeleriydi.

JPMorgan: Bitcoin yatırımları artık altına gidiyor

Ancak şimdilik, Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere JPMorgan araştırma analistleri, kurumsal yatırımcıların altı ay sonra ilk kez Bitcoin yerine altın aldığını düşünüyor. Bu durum, kripto piyasasının, özellikle de Bitcoin’in büyük bir düşüş yaşamasından sonra güçlendi.  Yatırım bankası JPMorgan şu uyarıda bulundu:

“Bitcoin ve altın arasındaki volatilitede bir yakınsamanın hızlı bir şekilde gerçekleşmesi olası değildir ve muhtemelen çok yıllı bir süreçtir.”

JPMorgan Uyardı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı Bu Seviyeler!

JPMorgan’ın bu duruşu, 130.000 dolarlık hedeflerini daha uzun vadeli bir hedef haline getirdi. O zamandan beri JPMorgan, Bitcoin’i desteklemek ve kurumsal yatırımcılarının kripto para birimine erişmesine yardımcı olmak için adımlar attı. CNBC’ye göre CEO Jamie Dimon, müşterilerin istemeleri durumunda JPMorgan’ın BTC satın almalarına yardım edeceğini söyledi. Dimon’ın, Bitcoin hakkında olumsuz bir görüşe sahip olduğu biliniyor. Dimon, müşterilerin BTC satın almasına yardım etse bile, hala bir BTC destekçisi değil.

JPMorgan: Bitcoin’in gerçek değeri 35 bin dolar

Birçok Bitcoin savunucusu, Bitcoin’in dijital altın olduğunu uzun zamandır savunuyor. Bununla birlikte, JPMorgan’ın araştırmasına göre, kurumsal yatırımcılar dijital altını geleneksel altınla takas ediyor. BTC, 60.000 doların üzerine çıktıktan sonra 40.000 doların altına indi ve vadeli işlemler piyasası önemli tasfiyeler görürken altın ETF’lerinde girişler arttı. Sonuç olarak JPMorgan, Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin Bitcoin ile altın arasındaki volatilite oranına bağlı olarak 35.000 dolar olacağını belirtti.

JPMorgan Uyardı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı Bu Seviyeler!

Yükselen enflasyon, birçok kurumsal yatırımcıyı daha güvenli varlıklar aramaya yöneltti. BTC genellikle dolara karşı bir koruma olarak tanımlanırken, altın da USD enflasyonundan kaçmaya çalışanlar için geleneksel bir varlıktır. Uzmanlara göre kurumsal yatırımcılar şu anda para birimini tercih ediyor gibi görünürken, Bitcoin de BTC’yi altına tercih eden genç yatırımcılara fayda sağlayabilir. USD enflasyonu düşmezse, BTC genç yatırımcılar için tercih edilen varlık haline gelebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.