JPMorgan Analisti: Bitcoin Yakında Bu Seviyelerde Olacak

Kriptocat Haber Editörü
JPMorgan Analisti: Bitcoin Yakında Bu Seviyelerde Olacak

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou’dan bugün Bitcoin ile ilgili olarak ilginç açıklamalar geldi. Analist BTC için bir adil değer biçiyor. Peki biçilen bu adil değer ne?

Bitcoin için biçilen adil değer

Bitcoin son 10 yıldaki en kötü Mayıs ayını geçirdi. Bu bağlamda BTC’nin düşüş hareketini sürdürebileceği ifade ediliyor. JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou Bitcoin’in artışında önemli bir etken olan kurumsal talebin fiyatı aşağı seviyelere çekebileceğini ifade ediyor. Analistin bahsettiği seviyeler ise 30.000 Dolar’ın altındaki seviyeler. Bitcoin’in volatilitesine odaklanan analist orta vadede BTC fiyatı için 24.000 ila 36.000 Dolar arasında bir rakamın söz konusu olabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin için uzun vadeli bir hedef de öngören analist teorik hedefin 145.000 Dolarlık bir hedef olduğunu vurguluyor. Tabi burada analistin bu fiyatı belirlerken Bitcoin tahsislerinin Altın ile eşitlenmesi durumunda böyle bir varsayımın yapılacağını işaretliyor. Diğer taraftan böyle bir rakamın yakın vadede gerçekleşmeyeceğini düşünen analist fiyat düşüşleri neticesinde BTC’nin 26.000 Dolar seviyesine geleceğini öngörüyor.

Analist ayrıca kurumsal yatırımcılar düşüşler sonrası alımlarda isteksiz davrandıklarına da vurgu yapıyor. Analiste göre kurumsal yatırımcılar son dönemde altın tercihi yaptılar ve Bitcoin’lerini altın için sattılar. Kriptokoin.com olarak baktığımızda muhtemelen Altın fiyatının son iki aydır yükselişin yönlü hareket sergilemesinin nedenlerinden biri analistin yaklaşımında değindiği konu olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.