JP Morgan’dan ‘özel müşterilere’ Bitcoin fonu

Kriptocat Haber Editörü
JP Morgan’dan ‘özel müşterilere’ Bitcoin fonu

JP Morgan, bu yaza kadar kimi müşterilerine faal bir halde yönetilen bir Bitcoin fonu hizmeti sağlamayı planlıyor.

Coindesk’in haberine nazaran, alternatif varlık idaresi şirketi NYDIG JP Morgan’ın inançlı kripto tedarikçisi olacak. Haberde fonun yüksek varlıklı özel müşterilere açılacağı belirtildi.

CNBC de Mart ayı sonunda paylaştığı bir haberinde Goldman Sachs’ın Bitcoin ve öbür dijital varlıklar için birinci yatırım aracını müşterilerine sunmaya yakın olduğunu belirtmişti.

Habere nazaran, banka ikinci çeyrekte gelişen varlıklar sınıfında yatırım hizmetleri sunarak, Bitcoin ve başka dijital varllıklarında içerisinde olduğu kapsamlı bir varlık spektrumunda da müşterilerine hizmet vermeyi planlıyor.

Goldman Sachs’ın özel varlık idaresi kısmında dijital varlıklar global genel müdürü olarak misyona getirilen Mary Rich’in terfi notunu gören CNBC, Goldman ve Morgan Stanley üzere bankaların müşterilerinin yakın vakitte yeni gelişmeye başlayan varlık sınıflarına erişimi olacağı manasına geldiğini belirtmişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.