Japonya’dan Gelen Bu Haberle Bitcoin, Ripple ve Ethereum Sert Düştü!

Kriptocat Haber Editörü
Japonya’dan Gelen Bu Haberle Bitcoin, Ripple ve Ethereum Sert Düştü!

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda’da diğer merkez bankalarının yöneticilerine katılarak piyasayı aşağı çeken açıklamalarda bulundu. Haruhiko Kuroda’nın açıklamaları ile Bitcoin fiyatı 2.500 dolardan fazlasını sildi. Ethereum ve Ripple’da sırasıyla yüzde 6’dan ve yüzde 9’dan fazla düşüş yaşadı. Haruhiko Kuroda’nun açıklamaları kripto para piyasasını yine kızıl denize sürükledi.

Japonya Merkez Bankası Başkanı BTC’yi eleştirdi! Bitcoin sert düştü

Bugün erken saatlerde, lider kripto para biriminin fiyatı 38.990 dolar bölgesinden 36.500 dolar seviyesine düştü. Bloomberg, Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda’nın, Bitcoin’i eleştirerek “merkez bankacıları korosuna” katıldığını bildirdi. BTC bu açıklamaların ardından son birkaç aydır büyük bir dalgalanmadan sonra düşüş trendine tekrar girdi. Tanınmış Alman ekonomist Holger Zschaepitz bunu, Bitcoin’i 40.000 dolarlık kritik çizginin altına iten katalizör olarak adlandırdı.

Japonya’dan Gelen Bu Haberle Bitcoin, Ripple ve Ethereum Sert Düştü!

Japonya Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin ticaretinin çoğunun çok spekülatif olduğunu ve kripto paranın olağanüstü yüksek oynaklık gösterdiğini belirtti. Haruhiko Kuroda, BTC‘nin neredeyse hiçbir zaman bir çözüm aracı olarak kullanılmadığını da sözlerine ekledi. BoJ Başkanı Bitcoin’i eleştirirken, ABD Fed Rezerv Başkanı Jerome Powell (Nisan ayında kripto parayı sadece bir spekülasyon aracı olarak gördü) ve ECB Başkan Yardımcısı Luis de Guindos gibi diğer merkez bankası yöneticilerinin ayak izlerini takip etti.

Merkez bankası yöneticileri, Bitcoin’i eleştiri yağmuruna tutuyor!

Mayıs ayının başlarında İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto paraların herhangi bir iç değer taşımadığı söyledi. Ayrıca Andrew Bailey, yatırımcıların Bitcoin ve benzeri varlıklar üzerindeki tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği konusunda da uyardı. Son birkaç ayda, en büyük kripto para birimi düşüyor ve yükseliyor, yatırımcılarına ve sahiplerine gerçek bir hız treni gösteriyor.

Japonya’dan Gelen Bu Haberle Bitcoin, Ripple ve Ethereum Sert Düştü!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere,14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800 dolara ulaştıktan sonra, birkaç önemli faktör Bitcoin’i düşüşe zorladı. Daha önce, Tesla’nın tartışmalı CO2 sorunları nedeniyle Bitcoin’i kabul etmeyi bıraktığını ve Çin’in kripto para birimlerine ve kripto madencilerine karşı cadı avına devam ettiğini bildirdik. Yazım sırasında ise Bitcoin, 36.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.