Japonya Merkez Bankası Başkanı’ndan Bitcoin (BTC) Açıklaması

Kriptocat Haber Editörü
Japonya Merkez Bankası Başkanı’ndan Bitcoin (BTC) Açıklaması

Bloomberg, Japonya Merkez Bankası yöneticisi Haruhiko Kuroda’nın, son birkaç aydır büyük bir dalgalanmanın akabinde düşüşe geçen Bitcoin‘i (BTC) eleştirerek “merkez bankacıları korosuna” katıldığını bildirdi. Tanınmış Alman ekonomist Holger Zschaepitz bunun Bitcoin’i 40.000 dolarlık kritik çizginin altına iten tetikleyici olarak isimlendirdi.

Kuroda, Fed, ECB ve BoE’nin BTC Tenkidine Katılıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kuroda, birden fazla Bitcoin trade’inin çok spekülatif olduğunu ve varlığın harika yüksek volatilite sergilediğini belirtti. BTC’nin neredeyse hiçbir vakit bir tahlil yolu olarak kullanılmadığını da kelamlarına ekledi.

BoJ lideri Bitcoin’i eleştirirken, ABD Federal Rezerv Lideri Jerome Powell (Nisan ayında kripto parayı yalnızca bir spekülasyon aracı olarak gördü) ve ECB Lider Yardımcısı Luis de Guindos üzere öteki merkez bankası yöneticilerinin ayak izlerini takip etti. Kuroda, kripto paranın gerçek bir yatırım aracı olmadığına inanıyor.

Mayıs ayının başlarında, İngiltere Merkez Bankası lideri Andrew Bailey de dijital varlıkların rastgele bir içsel kıymet taşımadığı ve yatırımcıların Bitcoin ve gibisi varlıklar üzerindeki tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği konusunda ihtarda bulunmuştu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.