Japon Oyun Devinden Bitcoin Yatırımı: 100 Milyon Dolar!

Kriptocat Haber Editörü
Japon Oyun Devinden Bitcoin Yatırımı: 100 Milyon Dolar!

Japon video oyun üreticisi Nexon, nakit parasının bir kısmını Bitcoin (BTC)’e tahsis eden halka açık en son teknoloji firması oldu. Firma bugün yaptığı basın açıklamasında, Bitcoin yatırımı için satın alma işleminin Nexon’un elindeki toplam nakit ve nakit benzerlerinin %2’sinden azını temsil ettiğini söyledi.

Japon video oyun devi Nexon, nakit parasının bir kısmını Bitcoin (BTC)’e yatırdı!

Japon video oyun devi Nexon, nakit parasının bir kısmını Bitcoin (BTC)’e akıtan halka açık en son teknoloji firması oldu. Nexon, ücretler ve masraflar dahil olmak üzere Bitcoin başına ortalama 58.226 dolar (6.446.183 ¥) fiyatla yaklaşık 100 milyon dolar (11,1 milyar ¥) karşılığında 1.717 Bitcoin satın aldı. Nexon Başkanı ve CEO’su Owen Mahoney, konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Bitcoin satın alımımız, hissedar değerini korumak ve nakit varlıklarımızın satın alma gücünü sürdürmek için disiplinli bir stratejiyi yansıtıyor. Mevcut ekonomik ortamda, Bitcoin’in gelecekteki yatırımlar için nakitimizin değerini korurken uzun vadeli istikrar ve likidite sağladığına inanıyoruz.

Japon Oyun Devinden Bitcoin Yatırımı: 100 Milyon Dolar!

Bitcoin yatırımı yapan Nexon, Aralık 2011’de halka açıldı

1990’larda Seul’de kurulan Nexon, PC ve mobil oyunlar üretiminde uzmanlaştı ve en çok MapleStory, KartRider ve Dungeon & Fighter ile tanınır. Firma daha sonra merkezini Japonya’ya taşıdı ve Aralık 2011’de Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açıldı. Nexon 2015’te JPX400’e girdi ve 2017’de Nikkei Hisse Endeksi 300’e eklendi. Şirket ayrıca 2020’de Nikkei 225’e eklendi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.