İsviçre Devinden Bitcoin ve 12 Altcoin’e Yönelik Büyük Müjde!

Kriptocat Haber Editörü
İsviçre Devinden Bitcoin ve 12 Altcoin’e Yönelik Büyük Müjde!

Post Finance ve Swissquote, İsviçre’de mobil bankacılıkta yeni bir çağın şafağı olarak tanımlanan yeni bir dijital finans uygulamasına yönelik ortaklık kurdu. Bu uygulama ile hisselere Bitcoin (BTC) ve 12 altcoin’e de yatırım yapılabilecek. “Yuh” olarak adlandırılan para yönetimi uygulaması artık hem Apple App Store’da hem de Google Play’de mevcut.

İsviçre merkezli firmalardan Bitcoin ve altcoin’lere yönelik dev hamle

Post Finance ve Swissquote’un bu uygulaması, en popüler 100’den fazla küresel hisse senedi ve ETF’inin yanı sıra 13 kripto para birimine yatırım yapılmasını da sağlıyor. Ayrıca iki firma Swissqoin adlı yeni bir kripto para biriminin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Yuh CEO’Su Markus Schwab, tüm finans dünyasını düşük ücretlerle veya ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunmayı amaçladıklarını bildiriyor. Yuh için hesap yönetimi, ödemeler, P2P transferleri veya banka kartı için herhangi bir temel ücret alınmıyor. Hisse senedi veya kripto para birimleri işlem ücretlerinin ise düşük tutulması bekleniyor. Şu anda belirlenen ücret hisse senetleri için %0.5 ve kripto para birimleri için %1.

İsviçre Devinden Bitcoin ve 12 Altcoin’e Yönelik Büyük Müjde!

Uygulamayı kullananlara 500 Swissqoin dağıtılacak

Ayrıca Swissqoin ile uygulamaya katılım amaçlanıyor. Duyurulara göre bir Yuh hesabı açan ve en az 500 İsviçre frangı yatıran herkes ücretsiz olarak 500 Swissqoin alacak.  Ek Swissqoin’ler, uygulamadaki etkinlikler aracılığıyla kazanılabilecek ve diğer varlıklarla takas edilebilecek. Yuh, gelirlerinin bir kısmını düzenli olarak bu yeni kripto para birimine yatıracağından; Swissqoin’in değerinin artmasını bekliyor.

Swissquote, kripto para alanında oldukça aktif. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Swissquote Bank, 27 Nisan tarihinde Cardano, Uniswap, Filecoin, Aave ve diğer bazı kripto para birimleri için destek eklemişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.