İşte Okulunu Bırakan Bitcoin Milyonerinin İlginç Hikayesi

Kriptocat Haber Editörü
İşte Okulunu Bırakan Bitcoin Milyonerinin İlginç Hikayesi

Kripto para topluluğu bir dizi ciddi suçla suçlanıp 638.000 dolarlık Lamborghini’sini kaybeden, okulu bırakmış bir Bitcoin milyonerinin hikayesi ile karşı karşıya kaldı. Benjamin Nelson adında 28 yaşındaki Avustralyalı bir adam birçok ciddi suçtan hapse atıldı. Tuhaf bir şekilde, elde ettiği Bitcoin servetinin de uyuşturucu kaçakçılığına karışmasıyla elde etmesinden şüpheleniliyordu. Nelson, 800.000 dolarlık BTC ticareti yaptığını söyledi.

Okulu bırakan Bitcoin milyoneri, 638.000 dolarlık Lamborghini’sini kaybetti

Şubat ayında, Sunshine Coast sakini Nelson, 20 trafik suçuyla suçlandıktan sonra dört yıl hapis yattı. Bu suçlara tehlikeli sürüş, araç kullanırken uyuşturucu kullanımı ve polisten kaçma da dahil. Tutuklandığında, Nelson liseyi 10. sınıfta bıraktığını iddia etti. Ayrıca BT işinin yanı sıra kişisel antrenör olarak da çalıştı. Ekim 2019’da polis, Nelson’ı yüksek bir hızla araba sürerken yakaladı. 2019’un Kasım ayında ise arabasını çarpıp olay yerinden kaçarken polis tarafından yakalandı.

İşte Okulunu Bırakan Bitcoin Milyonerinin İlginç Hikayesi

24 yaşındaki kız arkadaşı Kaori Nakase, Instagram’da ünlü bir model. Nelson ile tanışan Nakase, Nelson’ın Bitcoin’leriyle Ekim 2019’da bir Lamborghini Huracan satın aldı. Ardından, yaklaşık altı gün sonra, yüz binlerce dolar değerindeki arabanın çalındığını bildirdi. Bu arabanın kara parayı dağıtmak için bir eşya olduğundan şüpheleniliyor.

Sonuç olarak, Avustralya’daki yasalar uyarınca ele geçirildi. Polis daha sonra araba satışlarından elde edilen tüm geliri hükümete aktarma emri aldı. Polis sekreteri Mark Ryan, “Bu dava vatandaşlara çok güçlü bir mesaj göndermeli. Direksiyon başında pervasız olmayı düşünüyorsanız, aracınıza el konabilir ve ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz,” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.