İşte Milyarderleri Ağına Çeken Altcoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kriptocat Haber Editörü
İşte Milyarderleri Ağına Çeken Altcoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

MATIC opsiyon işlemlerin Siren Protocol tarafından yakın zamanda piyasaya sürülmesi Altcoin MATIC fiyatını önemli ölçüde etkiledi. Kriptokoin.com olarak daha önceden de belirttiğimiz üzere milyarder Mark Cuban’ın önemli ölçüde yatırım yaptığı koin olan MATIC fiyatı yazının yazıldığı sırada 1.8 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Şimdi herkes Altcoin’in bir konsolidasyon aşamasından geçtiği görüşünde. Aynı şey HODLers’ın durumundan da anlaşılabiliyor. Buna göre yazının yazıldığı sırada MATIC yatırımcılarının %50’si kârlı durumdalar.  Böylesine düşük bir kârlılık seviyesi, MATIC üzerindeki satış baskısını artırdı ve geçen yıl MATIC yatırımı yapanların sadece %5’ten daha azı MATIC’i elinde tuttu.

İşte Milyarderleri Ağına Çeken Altcoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Altcoin MATIC’te başka bir fiyat rallisinden önce konsolidasyon neden olası?

Bir diğer önemli nokta fiyat toparlanması tamamen tamamlanmadı. Fiyat toparlansa da konsolidasyon grafiklerden açıkça görülüyordu. Dahası, Blockchain metriklerine de bakıldığında ağda geçen hafta 3,12 milyar dolarlık işlemin söz konusu olduğu görülüyor. Ağın büyümesine baktığımızda ise yaklaşık %10’luk bir büyüme söz konusu idi. Dolayısıyla, piyasa değeri 18,5 milyar dolar seviyesinde olduğu için Altcoin MATIC’te başka bir düşüş olması muhtemel görünüyordu. Geçen hafta ticaret hacmi düşerken, bu düşüş artan satış baskısının ve yaklaşan fiyat düşüşünün bir göstergesi olabilir. CoinGecko’ya göre MATIC’in piyasa değeri hakimiyeti de %0,63’e kadar çıktı. %1’in altındaki pazar hakimiyetine rağmen, 30 günlük yatırım getirisi %130 seviyesinde gerçekleşti. Bu gelişmeler yatırımcılardan gelecek olan talebin artmasını sağlayacak gibi görünüyor.

MATIC’in ekosistemi son zamanlarda büyüdü. Sosyal hacim, bu yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap’te trend olan ilk 10 kripto para arasında yer alacak kadar yüksekti. ATH’sinden %30 uzakta, MATIC’in rallisi devam edecek gibi duruyor. Bu nedenle volatilite yüksek olduğundan fiyatın 2 Dolar seviyesinin oldukça üzerinde toparlanması muhtemeldir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.