İşte Ethereum ve DeFi Koinleri İçin 2021 Yaz Tahminleri

Kriptocat Haber Editörü
İşte Ethereum ve DeFi Koinleri İçin 2021 Yaz Tahminleri

2021 baharı, büyük ölçüde Bitcoin’in etkileyici fiyat hareketi, ETH’nin 3.000 $’lık bir hedef fiyata yükselmesi ve DeFi’nin rallisi ile geçiyor.

Nisan 2021’den bu yana, 950 binin üzerinde Ethereum, en iyi merkezi borsalardan taşındı. Aynı zamanda, dolaşımdaki Ethereum’un artık DeFi protokollerinde kilitli olan yüzdesi %8,5’ten yaklaşık %10’a yükseldi. Bu, 2021 yazında ortaya çıkabilecek arz kıtlığının başlangıcına işaret edebilir.

İşte Ethereum ve DeFi Koinleri İçin 2021 Yaz Tahminleri

DeFi Projelerine Artan İlgi

Hedge fonların ETH’ye ısınması zaman alırken, DeFi projelerine olan ilgi arttı. ETH kredileri, kurumların kredi defterinin yüksek bir yüzdesini oluşturuyor, ancak yatırım akışları ETH’den DeFi’ye doğru bu sezon tekrar geri döndü.

Ek olarak, Ethereum’un yenilikçi fikirlerinin ve ölçeklendirme çözümlerinin hızla inşa edilmesi heyecan verici. Özellikle DeFi projeleri yüksek talep ve çok sayıda benzersiz kullanıcıya sahip olduğundan heyecan devam ediyor. Aslında, alım satımları artırmak ve ETH ağındaki ölçeklendirme sorunlarını çözmek için epeyce DeFi projesi oluşturuldu ve traderların ETH’de long pozisyonu almasına yardımcı oldu.

İşte Ethereum ve DeFi Koinleri İçin 2021 Yaz Tahminleri

Polygon’un 2. katman çözümü olan MATIC gibi projeler, artan piyasa değeri ve fiyat artışı nedeniyle artan TVL’ye katkıda bulundu. Polygon’un ETH ile yaptığı işbirliği sayesinde, ETH ağında inşa edilen AAVE ve CRV gibi en iyi DeFi projeleri söz konusu. ETH’nin teknik gelişimi ve güncellemeleri nedeniyle kullanıcıları ve talepleri olduğu için bu bir zorluk oluşturmuyor.

Dahası, DeFi ekipleri ETH’den Polygon gibi diğer EVM uyumlu zincirlere genişledi ve tam tersi yerine ETH’ye geçmeden önce BSC’de başlayan projeler var.

Piyasanın L1, L2 ekosistemlerinin nasıl performans gösterdiğine bağlı olarak, SOL, MATIC, FTM ve AVAX gibi en iyi projelerin tümü 2021 Baharında ralliye liderlik etti. DeFi’deki trendin tersine dönmesi, ETH’nin ölçeklendirilmesiyle ilgili. Traderlar, borsalar arasında tutarlı bir talep yaratıyor ve ETH’nin volatilitesi 3.000 $ seviyesine yükselen bir fiyat artışını destekleyecek kadar yüksek olana kadar düşüşleri satın alıyor.

Son olarak, L2 çözümleri balinaları ve kurumları yüksek ücretlerden korudu. Bu durum, ETH’nin artan piyasa değerini destekledi. Yazım sırasında, ETH’nin piyasa değeri 330 milyar doların biraz üzerinde yer alıyor. Fiyat bu bahardaki dalgalanmaya rağmen 3.000 $ seviyesinin altında kalmaya devam etti. Traderlar, bunun 2021 yazında değişebileceğini tahmin ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.