İşte Bitcoin’de 3 Seviyenin Müjdesini Veren Analistin Son Tahmini

Kriptocat Haber Editörü
İşte Bitcoin’de 3 Seviyenin Müjdesini Veren Analistin Son Tahmini

Bloomberg Intelligence, Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerin bu haftaki fiyat düşüşünden sonra “ana akıma girdiğini” ve sonuç olarak daha da güçleneceğini söyledi. Araştırma biriminin kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Cuma günkü bir tweet’inde Bitcoin için “indirimli bir boğa piyasasında” dedi.

İşte Bitcoin’de 3 Seviyenin Müjdesini Veren Analistin Son Tahmini

Bitcoin, hisse senetlerine göre “önemli bir avantaja sahip”

Kripto para birimleri Çarşamba çöküşünde Bitcoin ile birlikte topluca düştü ve BTC/USD iyileşmeden önce 30.000 dolara düştü. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere altcoin’ler geri dönüş yaptı ve bazıları bir günde %70’in üzerinde bile kazanç sağladı.

İşte Bitcoin’de 3 Seviyenin Müjdesini Veren Analistin Son TahminiBTC/USD 1 haftalık mum grafiği ve Nasdaq. Kaynak: MikeMcGlone/Twitter

McGlone için boğa piyasası hala devam ediyor ve dip, tokenlerin şu anda mevcut fiyatlarla “oldukça uygun” hale gelmesini sağlıyor. McGlone, bu durumu “Bitcoin’in avantajı vs. Hisse senetleri: İndirimli Bir Boğa Piyasası” diyerek özetledi. McGlone, grafiği paylaştığı tweet’inde “Bitcoin’in arkasından neredeyse tüm varlıkların 19 Mayıs’taki düşüşü, kripto paranın ana akıma girdiğini ve bize potansiyel sonuçların kendi lehine döndüğünü gösterdi.” dedi. Geleneksel hisse senetlerine karşı avantajlı volatilitenin altını çizdi ve Bitcoin’in “düzeltme testini geçmiş olabileceğini öne süren” bir grafik yayınladı.

İşte Bitcoin’de 3 Seviyenin Müjdesini Veren Analistin Son TahminiBTC/USD ve BTC/USD ile Nasdaq korelasyonu ve Nasdaq’ın 180 günlük volatilite grafiği. Kaynak: Mike McGlone/Twitter

Dip seviye mevcut, zirve değil

McGlone, daha genel piyasa eğiliminin haftanın volatiliteli hareketinin ardından sonra bozulmamış olduğunu düşünen tek insan değil. Daha önce Willy Woo Bitcoin’in mevcut boğa döngüsünün yalnızca yarısında olduğunu tahmin ettiğini belirtti.

İşte Bitcoin’de 3 Seviyenin Müjdesini Veren Analistin Son Tahmini

Mike McGlone, daha önce çeşitli tahminleriyle BTC fiyatını tutturmuştu

Bloomberg emtia stratejisti McGlone, daha önce tutan tahminleriyle gündeme gelmişti. McGlone, BTC’nin geçtiğimiz yılın başında 10.000 doları göreceğini bildi. Ardından Geçtiğimiz yıl fiyat 9.000 dolar seviyesindeyken 12.000 dolara çıkacağını doğru bir şekilde tahmin etti. McGlone ayrıca 2021’in başında fiyatın 50.000 doları göreceğini söyledi ve bu seviyeye Şubat ayı civarında ulaşıldı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.