İşte 2021’in Başından Bu Yana En Çok Kazandıran 10 Altcoin!

Kriptocat Haber Editörü
İşte 2021’in Başından Bu Yana En Çok Kazandıran 10 Altcoin!

Bu yılın bazı altcoin projeleri için şimdilik muhteşem gittiğini söylemek yanlış olmaz. Coin’in gelecekteki potansiyeli konusunda şüpheci olunsa da, DOGE’un yukarı yönlü gidişi inkâr edilemez. Ancak ilginç bir şekilde, yılbaşından bugüne %6.708 oranında artan DOGE, 2021’in en iyi performansını sergileyen coin değil.

İşte bu yıl, şimdiye kadar en çok yükselen altcoin projeleri:

10- FTM

Yılbaşından bugüne %3964 oranında büyüdü.

Fantom, Ethereum ile tamamen uyumlu, ancak daha ucuz ve daha hızlı olan açık kaynaklı bir akıllı sözleşme platformu. Proof-of-Work (PoW) veya Proof-of-Stake (PoS) kullanmaz, aBFT konsensüs protokolünü kullanır. Hız, güvenlik ve düşük ücretler vaat ediyor.

Platform, içinde yerleşik bir DeFi bileşenine sahip. Fantom Finance’i kripto para birimleri ticaerti, ödünç verme ve ödünç almak için kullanılabilir. Likidite staking’ine katılabilir ve FTM coin’i kazanılabilir. Uzmanlara göre platform daha fazla dApp’i kendine çekerse, çok daha fazla büyüyebilir.

9- PROM

Altcoin, yılbaşından bugüne %4156 oranında büyüdü

PROM, Prometeus Network’ün yerel token’ıdır. Görevi, üretilen verilerin korunmasına yardımcı olmaktır. Prometeus size verileriniz üzerinde tam kontrol sağlar ve hatta isterseniz onlardan para kazanmanıza da yardımcı olur. Ağ, “merkezi olmayan ve sansüre dirençli bir çerçeve oluşturmak için genel blockchain teknolojilerini” kullanıyor.

Ignite adında bir kardeş ürünleri de var. Sansürsüz ve güvenlik duvarına dayanıklı, merkezi olmayan bir mikro-blog platformu. Hizmetin merkezi bir yönetimi yok ve topluluk tarafından yönetiliyor.

8- WRX

Yılbaşından bugüne %4254 oranında büyüdü

WazirX, Binance tarafından desteklenen Hintli bir kripto para borsasıdır. Dahili işlemleri için WRX token’ını kullanır. Bitcoin ve Ethereum’unuzu WRX’e aktarıp işlem ücretlerini ödeme için kullanabilirsiniz.

Ağustos ayında, borsa otomatik bir piyasa yapıcı protokolü başlattı. WazirX’in DeFi alanına açılması, ralliyi hızlandırmış olabilir.

7- MATIC

Yılbaşından bugüne %5089 oranında büyüdü

Matic ağı, kullanıcıların “ölçeklenebilir dApp’ler oluşturmasına” olanak tanır. Bu şirketin misyonu, DeFi’ın kullanıcı deneyimini yeni boyutlara taşımak, “kullanıcılar ve merkezi olmayan dünya arasındaki etkileşimi” basitleştirmek. Ethereum ile hepsi bir arada ve “kitlesel olarak benimsenmesine yardımcı olmaya kararlılar.” Matic, Decentraland ve MakerDAO gibi yüksek profilli projelerle çalışıyor.

Görevlerini genişletme ve isimlerini Polygon olarak değiştirme sürecindeler. Yeni sloganları, “Ethereum’un Blockchain’lerinin İnterneti”. Ağın yerel coin’i MATIC’i yakın zamanda rekor kırdı.

6- DENT

Yılbaşından bugüne %5927 oranında büyüdü

Bu proje, listedekilerden farklı. Dent, kullanıcıların Mobil Verileri satın alması, satması ve paylaşması için bir pazar oluşturdu. Mobil veri sektörünü tokenize ediyorlar. Platformları Ethereum üzerinden çalışıyor. Dent’in şu ana kadar 80 ülkede 26 milyon kullanıcısı var.

5- DOGE

Yılbaşından bugüne %6708 oranında büyüdü

Doge, bir şaka-coin’i olarak piyasaya sürüldü. Şimdi ise yılın en büyük hikayelerinden biri. Öyle ki, bu konuda hiçbir şey söylemeye bile gerek yok.

İşte 2021’in Başından Bu Yana En Çok Kazandıran 10 Altcoin!DOGE/USDT grafiği

4- CAKE

Yılbaşından bugüne %6897 oranında büyüdü

PancakeSwap, temelde Uniswap’in klonudur. Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan borsa (DEX), bu nedenle her işlemin ücreti, Ethereum tabanlı muadillerinden çok daha düşük. Kullanıcılar stake ederek veya borsaya likidite sağlayarak CAKE kazanır. CAKE, PancakeSwap ekosistemindeki her işlemde kullanılır.

3- VRA

Yılbaşından bugüne %8561 oranında büyüdü

Verasity 2019’dan beri piyasada bulunuyor. Ancak şirket 2021’de Proof-of-View konsensüsü için bir ABD patenti aldı. Herhangi bir videonun aldığı her görüntülemeyi garanti eden blockchain tabanlı çözüm sunuyor. Servisleri, yaygın olarak kullanılan herhangi bir video oynatıcıda çalışıyor. Kullanıcılar ayrıca VRA’i depolamak ve belirli videoları izledikleri için ödül olarak almak amacıyla bir cüzdan alırlar. İçerik oluşturucular, içeriklerinden para kazanmanın daha iyi bir yolunu da elde etmiş oluyor.

2- OMI

Yılbaşından bugüne %18102 oranında büyüdü

OMI token’ı, VeVe platformunun yerel token’ıdır. Platformda dijital koleksiyon veya NFT satın alabilir, satabilirsiniz. Hizmet, GoChain blockchain’i üzerine inşa edilmiştir bu nedenle OMI bir GO20 token’ıdır.

OMI, yakında SushiSwap’te listelenecek.

1- BAKE

Yılbaşından bugüne %35277 oranında büyüdü

Daha ucuz ve daha hızlı olan Binance Smart Chain üzerinde faaliyette olan, Ethereum tabanlı bir ürünün başka bir klonu. BakerySwap hem otomatik bir piyasa yapıcısı hem de bir NFT borsasıdır. Kullanıcılar likidite havuzlarına likidite katar ve tazminat alırlar. Genel olarak BAKE token’ı ile ödüller sunar.

İşte 2021’in Başından Bu Yana En Çok Kazandıran 10 Altcoin!BAKE/USDT grafiği

Bu token, bu yılın ilk 4 ayının galibi gibi görünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.