IRS, Bitcoin (BTC) Cüzdanlarını Kırabilecek Hacker’ları İşe Almak İstiyor

Kriptocat Haber Editörü
IRS, Bitcoin (BTC) Cüzdanlarını Kırabilecek Hacker’ları İşe Almak İstiyor

IRS, kripto para ünitesi cüzdanlarına erişebilecek şahıslar arıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para sahipleri, kripto paralarını donanım cüzdanlarında teminat altına almak için çabalarken, ABD’nin gelir yönetimi kurumu IRS, bu bahiste farklı çalışmalar yürütüyor. VICE tarafından hazırlanan bir habere nazaran, vergi toplama kurumunun kolluk kuvvetleri, soruşturmalarla ilgili olabilecek kripto para cüzdanlarını kırabilecek bireyleri işe alıyor.

Ceza Soruşturma Kısmı (CID) tarafından yayınlanan evrak, “kriptografik bulmacayı” çözememesinin, fonların hareketini takip etmeyi ve onları kurtarmayı zorlaştırdığını söylüyor:

“Kripto para üniteleri tarafından sağlanan ademi merkeziyetçilik ve anonimlik, klasik kanun yaptırımı ve düzenleyici kurumların dışında, pahalı bir şeyin depolanması ve değiş tokuşu için bir ortam sağlamıştır. Bu kriptografik bulmacanın, tertiplerden kaçmaya devam eden bir kısmı var, kripto cüzdanlarda milyonlarca, hatta tahminen de milyarlarca dolar var.”

IRS, kripto para cüzdanlarına girmek için yardımcı olabilecek birini arıyor:

“Bu mukavelenin açık sonucu, siber güvenlik araştırmalarını, dijital isimli tıp laboratuvarında eğitilebilen ve takip edilebilen ölçülü, tekrarlanabilir, dengeli dijital isimli tıp süreçlerine dönüştürmektir.”

Bununla birlikte, güvenlik araştırmacıları ortasındaki fikir birliği, donanım cüzdanlarının onları başarılı bir halde kırmak için çok az güvenlik açığına sahip olduğu ve bu da IRS’nin gayretinin muhtemelen boşuna olacağı manasına geliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.