İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Kripto Para Faaliyetlerinin Yasallaştırılması İçin Çağrıda Bulundu

Kriptocat Haber Editörü
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Kripto Para Faaliyetlerinin Yasallaştırılması İçin Çağrıda Bulundu

İran Cumhurbaşkanı Hasan Manevî, kripto para faaliyetlerinin yasallaştırılması ve yatırımcının sermayesinin korunması için gerekli adımların atılması gerektiğini söyleyerek davette bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

AA’da yer alan habere nazaran Hükümet Ekonomik Uyum Heyeti toplantısında konuşan Manevî, dijital para ve kripto para alanıyla ilgili faaliyetlerde ulusal çıkarların korunması ve desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Manevî, kripto para alım satımıyla ilgili riskleri vurguladı ve yatırımların profesyonel bir biçimde yapılması gerektiğini. söyledi:

“Kripto para faaliyetlerini yasallaştırmak ve bu alanda halkın sermayesini korumak için ilgili bakanlıklar tarafından bir an evvel tahlil yolları bulunmalı, gerekli yasa ve talimatların ortaya konulması ve bildiri edilmesi gerekmektedir.”

Madenciliğin Duraklatılması 22 Eylül’de Son Bulacak

İran Cumhurbaşkanı Manevî, kripto para madenciliğinin duraklatılmasının 22 Eylül’de sona ereceğini söyledi. Daha evvel bildirdiğimiz üzere elektrik kesintileri nedeniyle tasarruf yapma şuuruyla madencilik faaliyetleri 26 Mayıs’ta durdurulmuştu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.