İran, Bankaların ve Borsaların İthalat İçin Kripto Kullanmasına İzin Verecek

Kriptocat Haber Editörü
İran, Bankaların ve Borsaların İthalat İçin Kripto Kullanmasına İzin Verecek

İran, kripto paralar konusunda epey kıymetli bir karar aldı. Karara nazaran ülke içerisinde bulunan bankalar ve borsalar, ithalat süreçleri için kripto para ile ödeme yapabilecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ülke içerisinde faaliyet gösteren bankaları ve borsalar, yasal netlik sağlayabilmek için fatura da oluşturacaklar.

Yetkililer, yasadışı olarak sübvanse edilmiş elektrik kullanımı nedeniyle 45.000’den fazla kripto madenciliği aygıtına da el koydu.

İran Merkez Bankası (CBI), artık bankaların ve borsaların ithalat için ödeme yapmak için kripto kullanmasına müsaade vereceğini açıkladı. Lakin bunun istisnası da kelam konusu. Kullanılacak olan kriptolar, sırf ülke içerisinde yer alan lisanslı madencilerin çıkarttıkları kriptolar olacak.

İran, kripto para kullanımı konusunda değerli adımlar atmayı sürdürüyor. Bilhassa İran üzerindeki yaptırımlar, ülkenin kripto paralara yönelmesini daha kolay hale getiriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.