IOHK, Cardano’nun (ADA) Alonzo Testnet’in İlk Güncellemesini Yayınladı

Kriptocat Haber Editörü
IOHK, Cardano’nun (ADA) Alonzo Testnet’in İlk Güncellemesini Yayınladı

Cardano’nun (ADA) geliştirme grubu Input Output HK çalışanları, topluluğu Alonzo düzeneklerini test etme süreci konusunda bilgilendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

IOHK’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya nazaran. Alonzo testnet’in Blue isimli birinci evreleri başarılı bir biçimde tamamlandı.

Stake pool operatörleriin ve öncü test uzmanlarının birinci kısmı node’larını kurdu. Ayrıyeten Cardano’nun hardfork koordinatörü, test ağının Alonzo’ya problemsiz geçişine müsaade verdi.

Bununla birlikte grup ve topluluk içerisinde kimi isimler, Cardano’nun test ağının çalışmasıyla ilgili bir kadro problemler tespit ettiler. Ortaya çıkan sıkıntılarla ilgili çeşitli alıştırmalar Alonzo testnet Github’da gösterilecek.

Akıllı Kontratların Aktifleştirilmesine Yaklaşılıyor

IOHK geliştirme ve entegrasyon ilerlemesinin “perde arkasında” devam ettiğini de ekledi. Grup, Cardano stake pool operatörlerinden “arkadaşlık kurmalarını” ve Alonzo’yu meslektaşlarına tanıtmalarını istedi.

Hardfork, Amerikalı matematikçi ve bilgisayar bilimi yenilikçisi Alonzo Church’ü (1903-1995) ölümsüzleştirmek için “Alonzo” olarak isimlendirildi. Cardano (ADA) için 2021’in en çok beklenen yükseltmesinin kısa bir müddet içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.