Intercontinental Exchange, 1.2 Milyar Dolarlık Coinbase Hissesini 900 Milyon Dolar Karla Sattı

Kriptocat Haber Editörü
Intercontinental Exchange, 1.2 Milyar Dolarlık Coinbase Hissesini 900 Milyon Dolar Karla Sattı

New York Borsası (NYSE) ve kripto para alım satım platformu Bakkt’ın sahibi Intercontinental Exchange, Coinbase’deki %1.4 payını 1.2 milyar dolara sattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Intercontinental Exchange CFO’su Perşembe günü yaptığı açıklamada, atılımın yaklaşık 900 milyon dolarlık net karla sonuçlandığını söyledi. Coinbase’in 14 Nisan’da halka açılmasının akabinde şirket hisseyi bu ay sattı.

CFO Scott Hill, Coinbase payından elde edilen satış gelirlerinin borçları azaltmak için şirkete “biraz daha esneklik” sağladığını söyledi.

Hill ayrıyeten Bakkt hakkında da konuşarak kripto para firmasının Victory Park ile birleşmesinin “bu çeyreğin sonuna doğru” tamamlanması gerektiğini söyledi. 

Bakkt, bu yılın başlarında NYSE’ye girişi için özel emelli satın alma şirketi (SPAC) Victory Park ile birleştiğini duyurmuştu.

Coinbase ise Nasdaq’ta %22 düşüşle süreç görüyor. 381 dolarlık fiyatla listelenen Coinbase Perşembe günü 298 dolar düzeyinden kapanış yaptı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.