İngiltere’nin Bankacılık Devi Piyasaya Giriyor! Bu 2 Kripto Para Odakta…

Kriptocat Haber Editörü
İngiltere’nin Bankacılık Devi Piyasaya Giriyor! Bu 2 Kripto Para Odakta…

Bir Standard Chartered birimi, İngiltere ve Avrupa’da kurumsal müşterilerini hedef alan bir kripto para birimi aracılık ve borsa platformu kurmayı planlıyor. Yeni borsa, bankanın inovasyon kolu olan SC Ventures ile Hong Kong lisanslı kripto para borsası OSL’yi işleten BC Technology Group (0863.HK) arasındaki bir ortak girişim aracılığıyla oluşturulacak.

Standard Chartered, kripto para ticaret masası oluşturuyor

1969’da kurulan Standard Chartered, 2020 itibariyle yönetimi altında yaklaşık 1 trilyon dolarlık varlığa sahip bir İngiliz bankacılık devi. Haberlerin yayılmasının ardından birçok uzman Asya, Afrika ve Orta Doğu odaklı bankanın bu hamlesinin, kripto para piyasası için oldukça önemli olduğuna dikkat çekiyor. Bu hamlenin, küresel bankaların müşterilerin kripto paralarla ilgili risk endişeleriyle dengelendiği düşünülüyor. Ayrıca, bankanın bu hareketinin en güçlü onaylardan biri olduğu belirtiliyor.

İngiltere’nin Bankacılık Devi Piyasaya Giriyor! Bu 2 Kripto Para Odakta…

Yeni girişim, kurumsal müşterilerin Bitcoin, ETH ve diğer kriptolarla ticaret yapmalarını sağlayacak. SC Ventures’tan Alex Manson, bu gelişmeyi şöyle yorumladı: “Dijital varlıkların kalıcı olacağına ve kurumsal piyasa tarafından oldukça alakalı bir varlık sınıfı olarak benimseneceğine dair güçlü bir inancımız var.”

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Standard Chartered, böyle bir planı olmadığını belirten HSBC’nin aksine, geçen yıl Bitcoin saklama hizmeti sunacağını ima etmişti. Bankanın CEO’su Bill Winters, özel sektör ve devlet destekli kuruluşların bu süreçte lider rollere sahip olacağı için dijital varlıkların benimsenmesinin “kaçınılmaz” olduğunu belirtmişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.