İnanılmaz U Dönüşü: Bu Ülkeden Bitcoin’e Yeşil Işık!

Kriptocat Haber Editörü
İnanılmaz U Dönüşü: Bu Ülkeden Bitcoin’e Yeşil Işık!

Hindistan hükümetinin büyük olasılıkla Bitcoin (BTC)’yi bir varlık sınıfı olarak belirleyeceği ifade ediliyor. Piyasa düzenleyicisi Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), kripto para birimi sektörünü düzenlemekten sorumlu olacak.

Yeni bir Bitcoin hamlesi Hindistan’dan gelebilir!

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Orta Amerika ülkesi El Salvador, Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul ettiğini açıkladıktan sonra, yeni bir haber bu sefer Hindistan’dan geliyor. Hindistan hükümetinin kripto para birimleri konusundaki tutumunu yumuşattığı ve büyük olasılıkla Bitcoin’i yakında ülkede bir varlık sınıfı olarak belirleyeceği iddia ediliyor. The New Indian Express tarafından bildirildiği üzere bir kaynak, Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak belirlenmesinin ardından, piyasa düzenleyicisi Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun (SEBI) kripto para birimi sektörünü düzenlemekten sorumlu olacağını belirtiyor.

Hindistan’ın kripto endüstrisi, endüstri kaynaklarına göre şu anda maliye bakanlığı ile yeni yasalar hazırlama konusunda müzakerelerde bulunurken, bakanlıkta bir uzman grup bu konuya bakıyor. Haberlere göre çok uzak olmayan bir gelecekte bir Kripto Para Birimi Düzenleme Yasasının Parlamentoya getirileceği ifade ediliyor.

İnanılmaz U Dönüşü: Bu Ülkeden Bitcoin’e Yeşil Işık!

Hintliler kripto para alanına akın ediyor

Sürekli dalgalanmaya rağmen, 7 milyondan fazla Hintli kripto para piyasasına yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yapıyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapan Hintlilerin sayısının önümüzdeki aylarda ve yıllarda hızla artması bekleniyor. Infosys başkanı Nandan Nilekani, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in Hindistan’da bir değer deposu olarak kabul edilebilir olabileceğini belirtti.

Financial Express tarafından Mart ayında yayınlanan bir habere göre, K.C. Rajya Sabha üyesi Ramamurthy, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin ülkenin normal para birimini nasıl etkilediği konusunda herhangi bir değerlendirme yapılıp yapılmadığını sordu. Kripto para birimlerinin kullanımını destekleyen veya yetkilendiren ülkeler ile buna karşı çıkanlar ve orta bir yol kat eden ülkeler hakkında da bilgi aldı. Bütün bu gelişmelerin sonucunda ülkenin artık BTC’yi yasal netliğe kavuşturması bekleniyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.