İlginç Gelişme: Güney Kore’nin Borsa Devi Bu Altcoin’i Listeleyecek!

Kriptocat Haber Editörü
İlginç Gelişme: Güney Kore’nin Borsa Devi Bu Altcoin’i Listeleyecek!
  • Bitcoin ve altcoin piyasasında nadir bir olay gerçekleşiyor. Popüler Güney Kore borsası Bithumb, Binance Coin‘i platformunda listeleyeceği bildirildi.
  • Rakip borsalar genellikle diğer borsaların yerel tokenlerini listelemez, ancak uzmanlara göre, BNB tercih edilen bir yatırım seçeneği haline geldi.

Bitcoin ve altcoin piyasalarında ilginç gelişme: Bithumb BNB’yi listeleyecek!

Bitcoin ve altcoin borsaları, genellikle rakip borsaların yerel tokenini listelemez. Güney Kore’deki en büyük borsalardan biri olan Bithumb ise  rakip borsa Binance‘in yerel tokeni olan Binance Coin (BNB)’i listeleyeceği açıkladı. Haber Techflow tarafından bildirildi ve resmi açıklama BNB’nin BTC’ye karşı eşleneceğini gösteriyor.

İlginç Gelişme: Güney Kore’nin Borsa Devi Bu Altcoin’i Listeleyecek!

BNB, indirimli alım satım ücretleri ve token swapları gibi çeşitli borsa içi işlemleri gerçekleştirmek için bir yardımcı token olarak piyasaya sürüldü. Ancak altcoin projesinin popülaritesi bu boğa sezonunda Binance ekosisteminin yerel Blockchain’i olan Binance Smart Chain (BSC) ile patladı. Binance Smart Chain, Ethereum ağında artan GAS ücretlerinin ortasında ERC-20 yatırımcıları için popüler bir seçim haline geldi.

BSC’ye olan artan talep, BNB’yi bir hizmet tokeninden daha fazlası haline getirdi

BNB’nin fiyatı, 50 doların biraz altında işlem gördüğü Şubat ayının sonuna doğru muazzam bir yükseliş eğilimi görmeye başladı. İki ay içinde fiyat 10 katın üzerine çıktı ve 669 dolarlık bir ATH kaydetti. Büyük dalgalanma aynı zamanda BNB’yi, XRP ve BCH’yi sollayarak ilk 3 kripto para birimi arasında yerleştirdi. BSC’nin popülaritesi, zirvede Ethereum ağından 4 kat işlem hacmini ele almasından anlaşılıyor. Huobi de dahil olmak üzere çeşitli borsaların diğer yerel tokenleri de bu boğa sezonunda ilgi gördü, ancak hiçbiri BNB’nin fiyat artışına yaklaşmadı.

İlginç Gelişme: Güney Kore’nin Borsa Devi Bu Altcoin’i Listeleyecek!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Binance, işlem hacmi açısından en iyi kripto para borsalarından biri ve geçtiğimiz yıl kaldıraç ticaretinde de lider oldu. Binance ekosisteminin popülaritesi ve yerel zincir BSC’ye olan artan talep, BNB’yi bir hizmet tokeninden daha fazlası haline getirdi. BNB, boğa koşusunun zirvesinde fiyat hedefleri 1.000 doları aşan birçok kişi tarafından aktif olarak bir yatırım varlığı olarak görülüyor. BNB şu anda son 24 saatte ufak kayıplarla ​​371 dolardan işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.