İkinci Ethereum ETF Başvurusu WisdomTree’den Geldi

Kriptocat Haber Editörü
İkinci Ethereum ETF Başvurusu WisdomTree’den Geldi

WisdomTree ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan yeni bir dokümana nazaran, Ethereum’a dayalı bir borsa yatırım fonu (ETF) için müracaatta bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

WisdomTree Ethereum Trust ismi verilen ETF’in, daha evvel başvurusu yapılan Bitcoin ETF’i üzere Cboe’de listelenmesi planlanıyor. Müracaat, kademe kaydettikçe güncellenecek fakat şimdiye kadar bir kısaltma yahut saklama sağlayıcısına karar verilmiş değil. Bununla birlikte Delaware Trust Company önerilen mütevelli olarak yer alıyor.

WisdomTree, VanEck’in bu ayın başlarında yaptığı müracaatın akabinde ETH ETF’ye başvuran ikinci şirket oldu. Her iki kuruluş da ETF’i Cboe’de listelemeyi planlıyor ve her iki kuruluşun da tekrar Cboe’de listelemeyi planladığı bir Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. SEC, şimdi rastgele bir kripto ETF başvurusunu onaylamadı ve birçok Bitcoin ETF başvurusu kurum tarafından bekletiliyor.

Bununla birlikte Kanada’da da birden fazla ETH ETF’i kabul edildi ve sürece açıldı. Bu onaylar ise Kanadalı düzenleyicilerin Bitcoin ETF’lerine yeşil ışık yakmasının akabinde gerçekleşti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.