İddialara Göre Alibaba 20 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapmış Olabilir

Kriptocat Haber Editörü
İddialara Göre Alibaba 20 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapmış Olabilir

Yılın ikinci çeyreğinin birinci günü, kripto para ünitesi topluluğu için yükseliş eğilimi gösteriyor. Bitcoin, 60.000 dolarlık seviyeyi yine test etmeye yönelirken, Ethereum Nisan ayını 2800 doların üzerinde kapatarak yatırımcıları uzun vakittir beklenen 3000 dolarlık düzey için umutlandırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Piyasanın tüm bu hareketleri, topluluğun yükseliş konusunda daha da umutlanmasını sağlarken bir dedikodu işleri daha da ileriye taşıdı. Savlara nazaran Çin merkezli e-ticaret şirketi Alibaba, 20 milyar dolar kıymetinde olduğu tez edilen Bitcoin satın alımı yaptı.

Alibaba Nitekim 20 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı mı?

Kripto Twitter’daki söylenti, e-ticaret devinin şirketi için Bitcoin’den adil bir hisse aldığı tarafında. Adil bir hisse zira Alibaba’nın, Bitcoin sahipliği yarışında global çaptaki akranlarına katılması gerçek olacaktır. Şirketin 2021 – 1. çeyrek yarar raporunun 13 Mayıs’ta açıkalanacağının duyulmasıyla bir arada bu türlü bir dedikodu da ortaya çıktı.

Başka her üç aylık finans raporu üzere, bu da şirketin yılın birinci periyodundaki büyümesini yansıtan kıymetli toplam sayıları içerecektir. Kripto para topluluğu üyeleri tarafından, şirketin Bitcoin getirilerini listelemesi -yani doğal ki söylentiler doğruysa- bekleniyor. Hatta kimi tezlere nazaran satın alımın daha evvelce yapıldığı da söz ediliyor.

Hiçbir resmi kaynak söylentileri ne onayladı ne de reddetti. Bununla birlikte Bitcoin topluluğundaki kilit oyuncuları hususla alakalı açıklamalarda bulundu. Blockchain ve kripto dünyasının kıymetli isimlerinden Nikita Sachdev, Alibaba’nın 20 milyar dolarlık BTC aldığına dair söylenti duyduğunu söyledi.

CNBC’den Ran Neuner da esprili bir lisanla bu mevzuya atıfta bulundu.

Lider Jack Ma varlığı bir balon olarak damgalamış olsa da Alibaba’nın biraz Bitcoin satın almış olması mümkündür. Daha evvel gördüğümüz üzere, JPMorgan ve başka birçok ana akım firma, müşterilerine Bitcoin hizmetleri sunarken, başkanları varlık konusunda düşüş eğiliminde oldular ya da tarafsız davrandılar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.