İddia: TRON CEO’su Ethereum’u 1.000 Doların Altına Gönderebilir!

Kriptocat Haber Editörü
İddia: TRON CEO’su Ethereum’u 1.000 Doların Altına Gönderebilir!

Geçtiğimiz haftalardaki güç gösterisinin ardından Ethereum, kısa bir süre içinde 2.000 doların altına düştü. Wu Blockchain’e göre Tron CEO’su Justin Sun, ETH fiyatını neredeyse 1.000 dolar daha düşürebilirdi.

Justin Sun Ethereum (ETH) fiyatını çökertebilir miydi?

Wu Blockchain tarafından hazırlanan bir rapor, ETH’nin fiyatının daha büyük bir düşüşten zar zor kaçtığını iddia ediyor. Philippe Castonguay tarafından sağlanan veriler, Tron Vakfı’nın CEO’su Justin Sun’ın Ethereum tabanlı Liquidity Protocol’ünde 1 milyar dolarlık bir pozisyona sahip olduğunu gösteriyor. Bu 606.000 ETH pozisyonu neredeyse tasfiye edildi ve boyutu nedeniyle fiyatın yaklaşık 1.500 dolar veya 1.000 doların altına düşmesine neden olabilirdi. Castonguay şunları söyledi:

Liquidity Protocol’ün kurtarma moduna geçtiği ve ustin Sun’ın 1 milyar dolarlık pozisyonunun tasfiye edilebileceği yaklaşık 2 dakikalık bir aralık vardı, ama olmadı. 5 dakika önce kendi Trove’unu yeniden dengeledi ve borcu için 300 milyon dolar ödedi.

İddia: TRON CEO’su Ethereum’u 1.000 Doların Altına Gönderebilir!

Ancak Castonguay daha sonra protokolün tasfiye mekanizmasının ETH’nin fiyatının düşmesini engelleyeceğini açıkladı. Liquity, “istikrar sağlayıcıları” olarak adlandırılan varlıklar ile çalışıyor. Bir pozisyon tasfiye edildiğinde, yüzde 0,5’lik bir oran tasfiyecilere gider ve yüzde 9,5’i istikrar sağlayıcıya dağıtılır. Castonguay, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Sun’ın ETH’si, istikrar sağlayıcılar tarafından piyasa fiyatı üzerinden satın alınmış olacaktı. Yani, alıcılar, satıcıyla aynı spot fiyattan buluşurdu.

Justin Sun, dipten Bitcoin ve ETH satın aldı

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Sun, Bitcoin ve Ethereum’un fiyatındaki düşüşten yararlandı. Twitter hesabı aracılığıyla iki büyük BTC ve ETH alımı gerçekleştirdiğini duyurdu. Açıklamayı, büyük şirketlerin kripto varlıklarını açıkladıkları şekilde yaptı. Sun, yaklaşık 152 milyon dolar karşılığında ortalama 36.868 dolarlık bir fiyatla 4.145 BTC satın aldığını söyledi. Ardından yaklaşık 135 milyon dolar ile ortalama 2.509 dolarlık bir fiyatla 54.153 ETH satın aldığını bildirdi. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan alıntı yapan Sun, “Ben satmıyorum,” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.