Huobi, Çin’deki Hizmetlerini Askıya Aldı

Kriptocat Haber Editörü
Huobi, Çin’deki Hizmetlerini Askıya Aldı

Huobi, Çin’in yenilenen kripto para ünitesi baskısının akabinde aksiyona geçti. Reuters’a yapılan açıklamada, kripto para borsası Huobi, Çin’deki hizmetlerini askıya aldığını doğruladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Huobi Pool, dün Çinli müşterilere madencilik barındırma hizmetleri sağlamayı bıraktı. Şirket ayrıyeten kripto para madencilik makinelerinin satışını da durdurdu.

Geçen hafta, Çin fuduyla birlikte değerli bir piyasa düzeltmesi yaşandı. BTC.TOP havuzu geçen hafta Çin operasyonlarını askıya aldı. Kurucu Jiang Zhuoer, Çin’in Bitcoin madencilik tacını ABD’ye kaptıracağını tez ediyor:

“Sonunda Çin, madencilik gücünü dış pazarlara da kaybedecek.”

Çin’in madencilik gücünü kaybetmesi ve madencilerin öteki ülkelere yayılmasının olumlu olacağını düşünen birçok insan var.

Kripto borsası Huobi ayrıyeten Coindesk’e yaptığı açıklamada da belli ülkelerde kimi hizmetlerini ve eserlerini azalttığını yahut askıya aldığını duyurdu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.