Hollanda, İrlanda ve Avustralya, Cardano (ADA) ile En Çok İlgilenen Ülkeler Arasında

Kriptocat Haber Editörü
Hollanda, İrlanda ve Avustralya, Cardano (ADA) ile En Çok İlgilenen Ülkeler Arasında

Cardano‘ya (ADA) olan ilgi, kripto para ünitesinin gerisindeki geliştirme grubu olan Input Output Hong Kong (IOHK) dijital varlık için gerçek dünya uygulamaları üzerinde çalışırken gün geçtikçe artıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Google’daki arama sorgularının popülerliğini tahlil eden Google Trends’ten elde edilen bilgiler, son birkaç ayda Cardano haberlerine olan ilginin arttığını gösteriyor. Artış Ocak ayının sonunda başladı ve 14 Mart’ta doruğa ulaştı.

Datalar ayrıyeten, piyasa pahası açısından en büyük altıncı kripto para ünitesiyle en çok ilgilenen ülkenin Hollanda olduğunu, onu İrlanda ve Avustralya’nın izlediğini ortaya koydu.

Öte yandan son 1 ayki arama bilgilerine baktığımız vakit Türkiye, Cardano’yla ilgilenen ülkeler ortasında 31. sırada yer alıyor.

Kıymetli İştirakler Açıklıyor

IOHK, geçtiğimiz günlerde Afrika’daki kıymetli iştirakleri açıkladı. Şirket, ülkenin okullarındaki öğrenci performansını takip edecek blok zinciri tabanlı bir sistem için Etiyopya Eğitim Bakanı ile birlikte çalışıyor. Proje, 5 milyon öğrenciye ve 750.000 öğretmene uygulanacak ve onu dünyanın en büyük blok zinciri dağıtımı yapacak. IOHK’tan yapılan açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“Bu paydaşlık, Etiyopya’nın Dijital Dönüşüm Stratejisinin merkezinde yer alıyor. IOHK, gelişmekte olan dünya ülkelerinin blockchain’den nasıl eşsiz bir halde yararlanabileceğini uzun vakittir fark etti ve bu dağıtım, Afrika vizyonumuzun anahtarıdır.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.