Herkes Dipten Satın Alıyor! Peki Hangi Kripto Paralar Stoklanıyor?

Kriptocat Haber Editörü
Herkes Dipten Satın Alıyor! Peki Hangi Kripto Paralar Stoklanıyor?

Ortaya çıkan kritik verilere göre, son piyasa çöküşünde birçok küçük ve büyük yatırımcı kripto paraları dipten toplamaya başladı. Peki hangi kripto paralar stoklanıyor? Uzmanlara göre, yatırmcılar son düşüşü fırsat bilerek Bitcoin ve bazı altcoin projelerinden biriktiriyor. İşte kripto paralar için önemli veriler ve söyledikleri…

Veriler konuşuyor: Küçük yatırımcılar geçen ay 12 bin Bitcoin (BTC) biriktirdi!

Birçok bireysel Bitcoin (BTC) yatırımcısı, bu hafta kripto para piyasası kızıla boyanırken, dipten satın alım gerçekleştirdi. On-chain veriler ise küçük çapta yatırım yapan yatırımcıların geçen ay 12 bin Bitcoin (BTC) biriktirdiğini ortaya çıkardı. Analist William Clemente III, veri analiz firması olan Glassnode tarafından derlenen veriler aracılığıyla, BTC fiyatının düştükçe 0.01 ile 0.1 BTC arasında Bitcoin tutan adreslerin sayısının arttığını açıkladı.

Kripto para piyasası veri toplayıcısı CryptoQuant’ın verileri ise merkezi borsalardan yaklaşık 163 milyon dolar değerindeki 4 bin BTC’nin çıktığını belirtti. Genellikle, merkezi borsalardan yapılan çıkışlar coin’lerin biriktikten sonra güvenli depoya aktarıldığını gösterirken, girişler coin’lerin borsalarda satılmak üzere soğuk depodan taşındığını gösteriyor. Haftalık net akış, son iki günde satmaktan satın almaya doğru yön değiştirdiğini gösteriyor.

Mark Yusko: Kripto paralar için panik yapıp, sat düğmesine basmadan önce düşünün!

Chainalysis Baş Ekonomisti Philip Gradwell, 2017’den sonra biriktiren ve en az 1000 BTC’ye sahip balinaların bu son düşüşte 34 bin BTC satın aldığını belirtti. Bu gelişme analistlere göre, balinaların çoğunun fiyatın dibi gördüğüne veya dibe yakın olduğuna inandığını gösteriyor.

Ayrıca William Clemente III’e göre, Salı gününden beri OTC Bitcoin çıkışları büyük bir artış kaydetti. Clement III’e göre, bu durum kurumsal veya net değeri yüksek bazı yatırımcılar tarafından önemli alımlar yapıldığının somut kanıtı. Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Mark Yusko, Clemente III’ün tweetini paylaşarak, yatırımcılara paniğe kapılmamalarını söyledi. Mark Yusko bu konuya dair şunları söyledi:

Kripto paralar için panik yapıp, sat düğmesine basmadan önce, diğer tarafta her zaman bir alıcı olduğunu unutmayın. Kendinize şu soruyu sorun: Acaba benim sattığım Bitcoin’leri satın alan bu kişiler benim bilmediğim neyi biliyorlar? Demek ki bir bildikleri var.

Herkes Dipten Satın Alıyor! Peki Hangi Kripto Paralar Stoklanıyor?

Uzmanlar onayladı: Birçok yatırımcı dipten kripto paralar topluyor!

Moskova Capital baş yatırım sorumlusu Lex Moskova da şu anda birçok yatırımcının BTC satın aldığını düşündüğünü belirtti ve şunları ekledi:

Borsalara yirmi dört saat içerisinde 5.28 milyar dolarlık stablecoin yatırıldı. Bu, büyük ihtimalle tüm zamanların en yüksek rakamı. Tesla’nın duyuru öncesi hareketinden bile daha büyük bir rakam. Birçok insan dipten satın aldı.

Binance’in kurucusu Changpeng Zhao da konuyla ilgili olarak, The Wolf of All Streets olarak da bilinen Scott Melker ile birlikte yapılan bir podcast röportajında BTC ve çeşitli ERC-20 token’leri dışında son zamanlarda artan stablecoin girişlerine dikkat çekti. Changpeng Zhao, Ethereum (ETH) girişleri hakkında ise konuşmadı.

Arash Ghaemi: İnsanlar BTC’den ETH’ye yöneliyor

Kripto para yöneticisi Two Prime’ın strateji direktörü Arash Ghaemi, Binance’in şimdiye kadarki en büyük BTC girişini görmesine rağmen, ETH çıkışlarının da benzer bir oranda büyüdüğü iddiasında bulundu ve şunları ekledi:

İnsanlar BTC’den ETH’ye yöneliyor. Bu yüzden ETH fiyatı piyasadaki keskin düzeltme sırasında daha dirençli hale geldi.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, kripto para yatırımcısı ve ünlü milyarder Mark Cuban, Çarşamba günü beş saatlik bir süre boyunca, merkezi borsalardan 1,3 milyar dolar değerinde ETH çıkışına da dikkat çekti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.