Hedge Fonu Efsanesi, Bitcoin’e Yatırım Yaptı!

Kriptocat Haber Editörü
Hedge Fonu Efsanesi, Bitcoin’e Yatırım Yaptı!

Hedge fon efsanesi Ray Dalio da artık Bitcoin sahibi. Bu gidişle muhtemelen dünyanın önde gelen tanınmış insanlarının birçoğunda BTC olacak. Dünyanın en zengin hedge fon yöneticilerinden biri olan Ray Dalio, yakın tarihli bir röportajda Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı ve “Biraz Bitcoin’im var” dedi.

Dalio ve Bitcoin

Dalio, portföyünün yüzde kaçının en büyük kripto para biriminde olduğunu belirtmedi. Ancak devlet tahvilleri yerine Bitcoin’e sahip olmayı tercih edeceğini de vurgulayarak “İçinde ne kadar çok tasarruf yaratırsak, tahvil yerine Bitcoin’i tercih ederim. Şahsen, bir tahvil yerine Bitcoin’i tercih edeceğimi vurgulamalıyım.” ifadesini kullanıyor.  

Milyarder Ray Dalio, Bitcoin’i Altın alternatifi olarak tanıdı

Dalio, Bitcoin’in geçen ay Texas A & M’nin Bitcoin Konferansı’nda kendini kanıtladığını iddia etti. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Ocak ayında, en büyük kripto para biriminin “cehennem bir buluş” olduğunu söyledi. Dünyanın en büyük hedge fonunun yöneticisi, geçtiğimiz yıl Bitcoin’de U dönüşü yaptı. 2020’nin başlarında Davos izleyicilerine Bitcoin’in ne bir değer deposu ne de bir değişim aracı olduğunu söylemişti. Bununla birlikte, Dalio, kripto sahiplerini kripto üzerinde yaklaşmakta olan bir düzenleme baskısı konusunda sık sık uyarıyor.  Yukarıda bahsedilen röportajda, hükümetlerin, devlet kontrollü para sistemlerinin yerini almamasını sağlamak için Bitcoin’i yasaklayabileceği konusunda uyardı.  Dalio, hükümetler bunu görmezden gelemeyeceği için Bitcoin’in kendi başarısının en büyük riski olduğunu belirtmiş ve şu vurguyu yapmıştı:

Daha büyük bir tehdit haline geldikçe devletler bunun üzerindeki kontrollerini kaybederler. Bu nedenler bu varoluşsal bir risktir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.