“Gümüş Bitcoin” olan Altcoin’den Yeni ATH! “Bu Seviyeler Sırada”

Kriptocat Haber Editörü
“Gümüş Bitcoin” olan Altcoin’den Yeni ATH! “Bu Seviyeler Sırada”

Litecoin fiyatı, genel bir kripto piyasası fiyat patlamasının ortasında 400 dolarlık seviyeye ulaştı. Litecoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 400 dolara ulaştı. Ancak LTC aşırı ısınma riski altında. Litecoin (LTC), bugün Bitstamp’ta tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 414 dolara ulaşarak rekor kırdı. Kriptokoin.com olarak vurguladığımız üzere Litecoin’e yatırım yapmanın riskli olduğunu vurgulayanlar onun çok kısa süre içinde pahalı hale geldiğini belirtiyorlar. Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 10. kripto para birimi, bu yılın başında 124 dolardan 413 dolar seviyesine gereler %215 değer kazandı. Büyük ralli, bir yıldan bugüne kadar geleneksel piyasaları da geride bıraktı. Şimdi birçok bağımsız analist şu anda hareketin 500 dolara çıkacağını tahmin ediyor.

Litecoin fiyat hareketi

Litecoin piyasasında göze çarpan getiriler, kripto para piyasasında geniş bir yukarı yönlü hareketin hemen ardından geldi. Gümüş Bitcoin olan Litecoin’in rakipleri olan ETH, XRP, Cardano (ADA) ve Dogecoin önemli yükselişler ortaya koydular.

“Gümüş Bitcoin” olan Altcoin’den Yeni ATH! “Bu Seviyeler Sırada”

San Francisco merkezli bir kripto hizmeti şirketi olan OKCoin’in işletme müdürü Jason Lau, Litecoin ile Dogecoin arasında gelişen ters bir korelasyonun altını çizerek, LTC/USD kurunun artması karşısında DOGE/USD kurunun %12 düştüğünü belirtti. Bu arada, Litecoin’in kripto para piyasasının geri kalanına karşı gücünü ölçen bir ölçüm olan Litecoin Hakimiyet Endeksi, Pazar günü %0,96’dan Pazartesi günü %1,11’e yükseldi. Bu durum, diğer alternatif kripto para birimi rallileri soğuma belirtileri gösterdiği için Litecoin piyasalarına yönelik duygusal bir değişimi yansıtıyor.

Litecoin aşırı mı satın alındı?

LTC/USD günlük grafiği, LTC RSI’sını 79.02 civarında bir bükülme seviyesinde gösteriyor. Bu, daha önce fiyat düzeltmelerine yol açan aşırı alım eşiğinin 9 puan üzerindedir.

“Gümüş Bitcoin” olan Altcoin’den Yeni ATH! “Bu Seviyeler Sırada”

Tipik olarak, Litecoin piyasasında kısa vadeli bir tersine dönüş – RSI zirveye çıktığında – fiyatın ara destek olarak 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (yeşil dalga) test etmesine yol açar. Bu arada, uzatılmış bir satış, yatırımcıların 50 günlük basit hareketli ortalamayı (mavi dalga) birincil olumsuz hedef olarak görmelerini sağlar. Bu nedenle, son patlayıcı hareketin ardından potansiyel bir geri çekilme, mevcut hareketli ortalama değerine dayalı olarak LTC/USD’yi 252-310 dolara gönderme riski taşıyor.

Makroekonomik katalizörler

Tekniklerden uzak, makroekonomik katalizörler genel olarak kripto para piyasalarını desteklemeye devam ediyor. Charles Schwab tarafından yapılan bir araştırma, Y ve Z kuşağı yatırımcılarının % 51’inden fazlasının geleneksel hisse senetlerine göre kripto para birimlerine yatırım yapma olasılığının daha yüksek olduğunu gösterdi. Gelişmekte olan dijital varlıklar sektörüne olan ilgileri, özellikle dünya çapındaki merkez bankalarının koronavirüs salgınına, gevşetici para politikalarıyla yanıt vermesiyle, enflasyon ve dolar devalüasyon korkularının ardından arttı. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri FED, 120 milyar dolarlık aylık varlık satın alma programına devam edeceğini ve faiz oranlarını en azından 2023 yılına kadar sıfıra yakın tutacağını açıkladı.  Bu arada, Crypto Watch’tan toplanan verilere göre Bitcoin (BTC) ile Litecoin arasındaki korelasyon 0,40 civarında duruyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.