GTA 6’da Oyun İçi Kripto Para Ödülleri Olacağı İddia Edildi

Kriptocat Haber Editörü
GTA 6’da Oyun İçi Kripto Para Ödülleri Olacağı İddia Edildi

Dünyanın en ünlü oyun serilerinden bir tanesi olan Grand Theft Auto’nun 6. oyunu uzun müddettir merakla bekleniyor. Şimdi resmi bir duyuru yapılmasa da, oyunla ilgili çeşitli söylentiler internet aleminde dolaşmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ünlü leaker Tom Henderson tarafından atılan tweet’e nazaran, Rockstar Games tarafından şimdi duyurulmamış olan ikonik serinin bir sonraki kısmı, birtakım misyonları tamamlamak için oyunculara nakit yerine kripto para mükafatı verecek:

“Geçenlerde GTA 6’da kimi misyonları tamamladığınızda, nakit yerine Bitcoin mükafatı verileceğini duydum.”

Henderson ayrıyeten oyunun sanayisi için hayli kıymetli olacak, bir kripto komisyoncusunun da ekleneceğini söylüyor. Henderson ayrıyeten oyun içi kripto para ünitesinin kendi başına “Bitcoin” olarak isimlendirilmesinin pek mümkün olmadığını ekliyor:

“Sadece daha az baş karışıklığı olsun diye söylüyorum. Güvendiğim birinden duydum ve bu para muhtemelen Bitcoin olarak adlandırılmayacak. Lakin bu bir kripto para ünitesi olacak.”

Henderson’ın bu söyledikleri sırf birer argüman olsa da, daha evvel Battlefield ve Call of Duty ile ilgili paylaştığı gerçek bilgiler sebebiyle, son derece muteber olarak görülüyor.

Henderson daha evvel de GTA 6’nın bir bayan karakterle de oynanabileceğini açıklamıştı.

Serinin son çıkan oyunu GTA 5, dünya çapında 140 milyon adet satmıştı. Bu sayının büyüklüğü düşünüldüğünde, kripto para ünitesinin yeni oyunda yer alması benimsenme açısından epeyce yararlı olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.