Göz Kamaştırıyor: Bu Altcoin Patlayarak Bitcoin’i Geçti!

Kriptocat Haber Editörü
Göz Kamaştırıyor: Bu Altcoin Patlayarak Bitcoin’i Geçti!

2020 yılının adından en çok söz ettiren projesi Altcoin Yearn.Finance, Andre Cronje’nin yeni projesinin duyurusu üzerine Bitcoin’i (BTC) tekrar geçti. Yearn.Finance (YFI) token’inin fiyatı son 24 saatte Bitcoin’in (BTC) fiyatını geçti. Bugün sabahın erken saatlerinde, YFI nefes kesici bir seviye olan 96.000 Dolar seviyesine dokundu.

Göz Kamaştırıyor: Bu Altcoin Patlayarak Bitcoin’i Geçti!

Altcoin için 24 saatte 60.000 dolardan 90.000 dolara yolculuk

Merkezi olmayan finansal protokollerinin öncü bir toplayıcısı olan Yearn.Finance‘ın kendi varlığı YFI, kripto sahnesinde fark edilmeyen fiyat seviyelerine ulaştı.YFI dün sabah erken saatlerde 54.000 Dolar seviyesinden hareketine başladı. Token, 24 saat içinde %50’den fazla artış gösterdi ve bazı spot borsalarda 96.000 Dolar seviyesine geldi. Yazının yazıldığı sırada, YFI hafifçe geri çekildi ve şu anda 80.000 dolar seviyesinden el değiştiriyor. YFI fiyatı, Woofy (WOOFY) protokolünün ve token’inin piyasaya sürülmesiyle katalize edilmiş olabilir. WOOFY’nin değeri 1 / 1.000.000 YFI olarak sabitlenmiş durumda. Bu nedenle, WOOFY, DeFi segmentindeki ilk köpek temalı token oldu.

Göz Kamaştırıyor: Bu Altcoin Patlayarak Bitcoin’i Geçti!

DeFi yazı mı geliyor?

WOOFY tokenı woofy.finance merkezi olmayan finansal protokolde kullanılabiliyor. Proje sahipleri, başka bir popüler DeFi token’i olan Wifey (WIFEY) ile değiştirilebileceğini iddia ediyor. DeFi’nin Babası olarak isimlendirilen Andre Cronje’nin Yearn.Finance’ı, Temmuz 2020’de “kriptoda en hızlı 1000x’lik artış” ile manşetlere konu olmuştu. Getiri çiftçiliği stratejilerinin bir araya getirilmesi fikrini ortaya atan Andre Cronje’nin bu hamlesinin ardından DeFi meraklıları, YFI fiyatını hemen dört Bitcoin’e (BTC) veya 42.000 Dolar’a taşımıştı. Bu nedenle, en fazla büyüyen DeFi token’ine olan ilginin artması, merkezi olmayan finansal protokoller etrafındaki başka bir coşku aşamasının olasılıklarını yansıtabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.