Goldman Sachs’tan Kripto Para Ticareti İçin Ekip

Kriptocat Haber Editörü
Goldman Sachs’tan Kripto Para Ticareti İçin Ekip

Goldman Sachs, Wall Street’te kripto para birimi ticareti çağını resmen başlattı. Banka, Perşembe günü piyasa personeline gönderdiği bir nota göre yeni oluşturulan bir kripto para ticaret masasının iki tür Bitcoin (BTC) bağlantılı türevi başarıyla alıp sattığını bildirdi.

Kriptoya yönelik çalışacak olan ekip, firmanın küresel para birimleri ve gelişmekte olan piyasalar ticaret bölümünde yer alıyor. Notu yazan Rajesh Venkataramani’ye göre, kendisine rapor veriyorlar. Bu ekip, bankanın Mathew McDermott liderliğindeki genel dijital varlıklar çabasının bir parçası.

Goldman Sachs, kripto para birimi ticaretine resmen dahil oldu!

CNBC’de yer alan bilgilere göre Perşembe günü çalışanlara dağıtılan bu not, New York merkezli Goldman’ın kriptopara ticaretine dahil olduğunu ilk kez resmen kabul ettiğinin kanıtı.

CEO David Solomon’un yönetimindeki banka, Goldman’ın kripto ticaret kurumlarını teklifleri genişletmek için “seçici bir şekilde iş alım gerçekleştirerek” pazardaki varlığını genişletmeye çalıştığını söyledi. Firma ayrıca, bu hafta müşterilere en son kripto paraların fiyatlarını ve haberleri sunan yeni bir yazılım platformu başlattığını söyledi.

Goldman ve rakibi Morgan Stanley de dahil olmak üzere birçok banka, varlık yönetimi bölümlerindeki zengin müşterilere Bitcoin yatırımları sunma planlarını açıkladı.

CNBC’ye göre çalışanlara yollanılan notta aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

“Kripto para ticaret ekibinin oluşumu

Müşterilerimiz için kripto para birimi riskini yönetmek amacıyla merkezi olacak kripto para birimi ticaret ekibini oluşturacağını duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Kripto para ticaret ekibi, Mathew McDermott liderliğindeki Dijital Varlıklar bölümü kapsamında bana rapor veren Global Para Birimleri ve Gelişen Piyasalar’ın (GCEM) bir parçası olacak. İlk lansmanımızın bir parçası olarak, Bitcoin (BTC) NDF’lerini (teslim edilmeyen vadeli işlemler) ve CME BTC vadeli işlemlerini, tüm nakit ödemeleri olmak üzere temel bazda başarıyla gerçekleştirdik. İleriye baktığımızda, piyasadaki varlığımızı ölçülü bir şekilde de olsa genişletmeye devam ederken, teklifimizi genişletmemize yardımcı olmak için yeni likidite sağlayıcılarını seçerek işe alıyoruz. Ayrıca dün müşterilerimize günlük ve gün içi kripto piyasası verileri ve haberleri sağlayan Dijital Varlıklar panelimizi kullanıma sunduk.

Lütfen firmanın fiziksel olarak Bitcoin veya herhangi bir kripto paranın ticareti yapamayacağını unutmayın.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.