Goldman Sachs, Bitcoin’in (BTC) Meşru Bir Varlık Olup Olmadığını Tekrar Değerlendirdi

Kriptocat Haber Editörü
Goldman Sachs, Bitcoin’in (BTC) Meşru Bir Varlık Olup Olmadığını Tekrar Değerlendirdi

Goldman Sachs, bir yıldan daha uzun müddet evvel Bitcoin’in (BTC) bir varlık sınıfı olmadığını lisana getirmişti. Artık ise bu mevzuyu ikinci sefer araştırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Goldman Sachs tarafından yakında yayınlanacak bir rapor, bankanın kripto para ünitesini araştırdığını gösteriyor.

Raporun ekran manzaraları bugün kripto trader’ı ve varlık idaresi firması Aike Capital’in kurucusu Alex Krüger tarafından Twitter üzerinde paylaşıldı.

Krüger, raporun tamamının Goldman Sachs’ın web sitesinde “birkaç gün içinde” kullanıma sunulacağını söyledi.

Raporda, kripto yatırım şirketi Galaxy Digital Holdings’in kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz ve dünyadaki en büyük Bitcoin tröstünü yöneten bir kripto varlık idaresi şirketi olan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein’in bakış açıları ve öbür finans yöneticilerinden ve akademisyenlerden gelen kelamlar yer alıyor.

Raporun yayınlanan kısmında Novogratz kripto parayı bir varlık sınıfı olarak nitelendiriyor. Sonnenshein, kripto paranın hiçbir yere gitmediğini tez ederek Novogratz’ı destekliyor:

“Kurumsal yatırımcılar artık dijital varlıkların devam edeceğini, yatırımcıların artan bir formda Bitcoin üzere sonlu varlıklara yöneleceklerini biliyorlar. Zira varlık kanıtlanabilir bir biçimde enflasyona karşı bir müdafaaya sahip durumda.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.