Gizemli Bitcoin Balinası, Yüzmilyonlarca Dolarlık BTC’yi Harekete Geçirdi!

Kriptocat Haber Editörü
Gizemli Bitcoin Balinası, Yüzmilyonlarca Dolarlık BTC’yi Harekete Geçirdi!

Üç saat önce 15.909 Bitcoin (BTC), anonim bir kripto para birimi balinası tarafından Bitfinex’ten çekildi. Çinli gazeteci Colin Wu, işleme yönelik ayrıntılar sunuyor.

Üç saat önce 15.909 Bitcoin (BTC), gizemli bir balina tarafından Bitfinex’ten çekildi

Üç saat önce, büyük kripto para borsasından biri olan Bitfinex’ten şaşırtıcı miktarda kripto para (15.909 Bitcoin) çekildi. Bu meblağın yalnızca onda biri platformun sıcak cüzdanına gitti ve geri kalanı bilinmeyen bir kripto cüzdanına aktarıldı. Büyük miktarda Bitcoin, yaklaşık üç saat önce önde gelen bir borsa olan Bitfinex’ten ayrıldı. Blockchain ve kripto para ile ilgili her şeyi analiz eden Çinli gazeteci Colin Wu, işleme yönelik bazı detayları paylaştı.

Gizemli Bitcoin Balinası, Yüzmilyonlarca Dolarlık BTC’yi Harekete Geçirdi!

Colin Wu, yaklaşık 2.000 Bitcoin’in (80.302.600 dolar) bir Bitfinex sıcak cüzdanına aktarıldığını belirtti. Kripto paranın geri kalanı -13.909 BTC- kayıtsız bir sahibi olan kripto para cüzdana bağlandı. Bu uzmanlara göre, lider kripto para birimi bugün erken saatlerde 40.000 dolar seviyesinin altına düştükten sonra düşüşte Bitcoin satın alan varlıklı bir birey veya finans kuruluşuydu.

Bitcoin’de 924,2 milyon dolarlık şaşırtıcı bir miktar kripto borsalarına yatırıldı

BTC’yi Bitfinex’ten geri çeken balinanın aksine, 18 Mayıs’ta Glassnode tarafından sağlanan ve Moskovski Capital CIO’su tarafından paylaşılan bir grafik, Bitcoin’de 924,2 milyon dolarlık şaşırtıcı bir miktarın tek bir saat içinde kripto borsalarına yatırıldığını gösteriyor. Bu giriş, 2020 Mart ayında, Kara Perşembe gerçekleştiğinde ve Bitcoin piyasa değerinin yüzde 50’sini kaybederek 4.000 doların altına düştüğünde, ticaret platformlarına yatırılan saatlik Bitcoin miktarına eş değerdi.

Elon Musk’un etkisi Bitcoin’e zarar vermeye devam ediyor

Tesla CEO’su Elon Musk, lider kripto paranın çevre dostu olmadığını belirten tartışmalı Bitcoin tweetini yayınladıktan sonra, Bitcoin büyük bir düşüş yaşadı. 12 Mayıs’ta BTC, 57.000 dolar seviyesinden 49.000 dolar bölgesine kaydı. Bir sonraki en düşük seviyesi 17 Mayıs’ta 42.608 dolar oldu.

Gizemli Bitcoin Balinası, Yüzmilyonlarca Dolarlık BTC’yi Harekete Geçirdi!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bugün erken saatlerde Bitcoin, 40.000 dolarlık önemli destek seviyesinin altına düştü ve Ethereum’u ve kripto piyasasının geri kalanını kırmızı bölgeye çekti. İkinci büyük kripto para birimi Çarşamba günü erken saatlerde 3.000 dolarlık fiyat işaretinin altına düştü. Başka bir Elon Musk tweetine göre Tesla, henüz bilançosundaki Bitcoin’leri satmadı.  Ayrıca piyasadaki çöküşe Çin’den gelen eski bir yasaklama haberi de etki etti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.