Gizemli Analist: Bitcoin, Cardano, Chainlink ve Litecoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Kriptocat Haber Editörü
Gizemli Analist: Bitcoin, Cardano, Chainlink ve Litecoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Bitcoin ve kripto para birimi sektöründeki son piyasa depresyonu hakkında zaten fazlasıyla söz söylendi ve yazıldı. Şimdi, son birkaç gün içinde ortaya çıkan ana trend soru şu: ‘Bitcoin ve altcoin’ler iyileşebilir mi? Evetse, ne zaman?’ Teknik kripto analiziyle tanınan Rekt Capital, yakın zamanda Bitcoin ve diğer alternatifler için ‘potansiyel’ toparlanmayı vurgulamak üzere bir YouTube videosu yayınladı.

Bitcoin

Analist, kral kripto paranın fiyat çizelgelerinde derin bir dalış yaptığı başka bir zamana paralellikler çizdi. Mart 2020’deki Kara Perşembe’de, dünyanın en büyük kripto para biriminin 3000 $ seviyelerine düştüğü görüldü. Şimdi, aynı analist tarafından öngörülen önceki tahmine göre, BTC için iki olası yol bulunuyor. En son YouTube videosunda Rekt Capital şunları gözlemledi:

BTC birkaç gündür 32000-38000 dolar aralığındaydı ve şimdi 38000-44000 dolar aralığına girdi.

Yine de Bitcoin’in 44 bin dolarlık işarete gitme olasılığına ne dersiniz? İşte analist bu noktada “38 bin doları desteğe çevirirsee BTC, 44000 dolar bölgesine doğru yükselebilecek. Ancak yine de 38.000 $’ın yeni destek olduğunu onaylamak için Haftalık Kapanışa bakmamız gerekiyor.” vurgusu yapıyor.  Burada, uzun süredir trader’ların son zamanlarda yükseliş duygularını ifade etmelerine rağmen, Korku & Açlık endeksinin, bu yazının yazıldığı sırada piyasayı hâlâ aşırı korkunun yönettiğini öne sürdüğünü belirtmekte fayda var. Dahası, yazı yazılırken, düzeltmeler yeniden piyasaya çıktı ve kriptokoin.com olarak fiyata baktığımızda dünyanın en büyük kripto para birimi ticareti 35.000 Doların altına kaydı.

Cardano (ADA)

ADA’nın fiyat yörüngesiyle ilgili olarak, analist bunun “muhtemelen şu an için en iyi görünen grafik” olduğunu söyledi.

Gizemli Analist: Bitcoin, Cardano, Chainlink ve Litecoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Analist ayrıca 4 aydır ADA’yı rahatsız eden tarihsel bir direncin (kırmızı) üzerindebir hareket olduğunu vurgulayarak aylık bazda bunun gibi bir kapanışın Cardano için yeni teyit edilmiş bir yükseliş trendine dönüşmeden önce sadece desteğe dönüştürmek için bir düşüşe işaret edebileceğini belirtiyor. Yazının yazıldığı sırada Cardano, %2,15’lik bir fiyat düzeltmesi yaparak 1,56 dolardan işlem görüyor.

Chainlink (LINK)

Yazım sırasında LINK, TradingView’e göre 40 Dolar işaretinin oldukça altında işlem görüyordu.

Gizemli Analist: Bitcoin, Cardano, Chainlink ve Litecoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Ekteki grafikte de görüldüğü gibi son 48 saatte LINK %23’lük bir eğime tanık oldu. Analist, yükseliş momentumu ile ilgili olarak şunları ekledi:

LINK, yalnızca birkaç aylık Yüksek Düşük seviyesini korumakla kalmadı, aynı zamanda LINK yükseliş trendleri için değerli bir destek görevi gören yeşil alandan da ayrıldı.

Litecoin (LTC)

Gümüş Bitcoin olan Litecoin, çöküşünden sonra %69 iyileşme sağladı. Yazım sırasında, son 24 saat içinde %2 oranında düzeltme yapan Altcoin 196 Dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.