Genç Avustralyalılar, Gayrimenkul Yerine Kripto Paralara Yatırım Yapmayı Tercih Ediyor

Kriptocat Haber Editörü
Genç Avustralyalılar, Gayrimenkul Yerine Kripto Paralara Yatırım Yapmayı Tercih Ediyor

Kripto para borsası Kraken tarafından yapılan bir ankete nazaran, 1980’lerin başı ile 1990’ların ortası ortasında doğan Avustralyalıların yaklaşık %40’ı gayrimenkul yerine kripto para ünitelerine yatırım yapmayı tercih ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Forkast.News ile paylaşılan ve anketin sonuçlarını açıklayan bir basın açıklamasına nazaran, y jenerasyonuna mensup Avustralyalıların %22’si kripto para ünitesine yatırım yapmanın, servetlerini klâsik banka hesaplarında tutmaktan daha tesirli bir yol olduğuna inanıyor. Bu, 1940’ların ortaları ile 1960’ların ortaları ortasında doğan ve volatilitesine ait telaşlar nedeniyle yatırım yapmayan baby boomer’s jenerasyonunun %47’sinin kriptoya karşı isteksizliğiyle kıyaslanıyor.

Y jenerasyonu, %39 ile mülk yerine kripto paraları tercih etme mümkünlüğü en yüksek anket iştirakçilerinin kuşağı olmasına karşın, X jenerasyonu (1960’ların ortaları ile 1980’lerin başında doğanlar) iştirakçileri %31 ve Z jenerasyonu (son periyot 1990’lar ve 2010) iştirakçilerinin %24’ü y jenerasyonu ile tıpkı görüşleri paylaştı.

Kraken Avustralya Genel Müdürü Jonathon Miller yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Avustralyalılar hala yatırıma karşı birtakım muhafazakar tavırları sürdürüyorlar… Mülkiyet kültürel bir norm ve birden fazla yatırımcı için istek listesinin üst sıralarında yer aldı, lakin satın alınabilirlik bir sorun olmaya devam ettikçe, daha fazla gencin servetini büyütmek için öbür seçenekler aradığını görüyoruz.”

Anket, Avustralya’da konut fiyatlarının bu yıl 32 yılın en süratli yükselişini gördüğü konut piyasası patlamasının akabinde geldi ve genç kuşaklar ortasında konut satın alınabilirliği ile uygun bir yatırım olarak kripto paraya ilgi ortasında bir korelasyon olduğunu gösteriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.