Geçtiğimiz Ayın En Çok Yükselen Kripto Para Birimleri

Kriptocat Haber Editörü
Geçtiğimiz Ayın En Çok Yükselen Kripto Para Birimleri

Mayıs ayı içerinde birçok altcoin’de hareketlilik yaşandı. Piyasada yaşanılan dalgalanmalar nedeniyle inişli çıkışlı bir ayı geride bıraktık. CoinMarketCap bilgilerine nazaran Mayıs ayı içerisinde en çok kazandıran coin’ler ise şu halde; 

  • SHIBA INU (SHIB)
  • Telcoin (TEL)
  • Poligon (MATIC)
  • Ethereum Classic (ETC)
  • Cardano (ADA)
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Shiba Inu(SHIB): En değerli göğüs kripto para ünitelerinden biri olan Shiba Inu, geçtiğimiz ay kripto para borsaları tarafından büyük ilgi gördü. Mayıs 2021’in başında, Shiba Inu’ya yatırımcıların da ilgisi büyüktü. Daha sonra 13 Mayıs’ta Vitalik Buterin token’ların bir kısmını Hindistan’a COVID yardımı konusunda yardımcı olan bir fona bağışladığını açıkladı. Bunun akabinde SHIB’de düşüş yaşandı.

Coinmarketcap bilgilerine nazaran geçtiğimiz ay %430.84 oranla en çok kazandıran coinler ortasında Shiba Inu birinci sırada yer aldı. 

Telcoin (TEL): Coinmarketcap bilgilerine nazaran geçtiğimiz ay %161.01 oranıyla en çok kazandıran coinler ortasında ikinci sırada yer alan Telcoin (TEL), kripto paralar, blok zinciri ve telekomünikasyon sanayisi ortasında köprü olmak üzere Temmuz 2017’de Singapur’da kurulan Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir kripto para ünitesi. Proje, faturalandırma platformları ve taşınabilir para ortasındaki karmaşayı ortadan kaldırmak için Verizon ve AT&T üzere telekom bölümünün önde gelen isimleriyle iştirak kurmayı amaçlıyor.

Polygon (MATIC): CoinMarketCap’te 15. sırada yer alan, Ethereum ile uyumlu blockchain’lerden oluşan bir ağ inşa eden protokol olan Polygon, protokolün kullanım maksatlı token’ı MATIC de geçtiğimiz ay çok kazandırdı. MATIC’in tüm vakitlerin en yüksek (ATH) fiyatı 18 Mayıs tarihinde 2,64 dolarla gerçekleşti. 36 borsada süreç gören Polygon’un, en faal borsası Binance’dir. Coinmarketcap datalarına nazaran geçtiğimiz ay en çok kazandıran coinler ortasında üçüncü sırada yer almıştır.

Ethereum Classic (ETC): Birtakım kesitler tarafından gerçek Ethereum olarak isimlendirilen Ethereum Classic de geçtiğimiz haftalarda yatırımcısına çok kazandırdı. CoinMarketCap datalarına nazaran geçtiğimiz ay en çok kazanlar listesinde %52.58’lik oran ile birinci 5 kripto para ünitesi ortasında yerini aldı.

Cardano (ADA): Piyasa kıymeti bakımından 4. sırada yer alan Cardano (ADA), son 30 günde %30 oranında yükseliş yaşadı.

Tablodan geçtiğimiz ay içerisinde en çok kazandıran altcoinleri inceleyebilirsiniz:

Geçtiğimiz Ayın En Çok Yükselen Kripto Para Birimleri

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.