Gary Gensler: Kripto Borsalarının Etrafında Yatırımcıları Koruyan Federal Bir Düzenleyici Rejim Olmalıdır

Kriptocat Haber Editörü
Gary Gensler: Kripto Borsalarının Etrafında Yatırımcıları Koruyan Federal Bir Düzenleyici Rejim Olmalıdır

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) lideri, kripto para ünitesi borsalarını düzenleme davetini yeniledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Piper Sandler tarafından düzenlenen Küresel Exchanges & FinTech sanal konferansı sırasında Gary Gensler, yatırımcıların korunmasını sağlamak için federal bir düzenleyici rejim oluşturulması davetinde bulundu:

“Kripto varlıklar büyük ölçüde borsalarda süreç görür ve halkın etrafında yatırımcıları korumak için rejimler olmalıdır. Kayıtlı oldukları ve düzenlendiği federal bir rejime gereksinimimiz var.”

SEC, geçtiğimiz ay Kongre’yi dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu konusunda uyarırken, kripto para ticaret platformlarına düzenleyici netlik getirmek için de davette bulundu.

Gensler, son CNBC röportajında kripto varlıklarının pay senetleri ve emtialarla tıpkı muhafazaya sahip olması gerektiğini söyledi:

“Yatırımcılar, pay senedi piyasalarında yahut emtia vadeli süreç piyasalarında sahip oldukları tam müdafaaya sahip değiller… Bitcoin (BTC) ve bu öteki kripto para üniteleri bu tam müdafaaya sahip değil.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.